Yanlış teslimatta sorun tüketiciye mi yoksa kuryeye mi aittir?

Hata sizde, örneğin bakkal ya da market dalgınlıkla size fazla para üstü verse alıp cebe mi atacaksınız? Hiç ahlaki ve etik değil. Bu fırsatçılıktır, hırsızlığın etik olmayan bir başka yüzü.

Objektif olarak baktığımızda eğer durumun farkında değilsem bana fazla para vermesi bakkalın suçu değil mi?

Hata sizde, örneğin bakkal yada market dalgınlıkla size fazla para üstü verse alıp cebe mi atacaksınız? Hiç ahlaki ve etik değil. Bu fırsatçılıktır, hırsızlığın etik olmayan bir başka yüzü.
Kasıtlı yapılmış bir hareket değilmiş ki. Arkadaşın ailesi sipariş etmiş ve arkadaş ne kadar sipariş ettiklerini bilmiyormuş.

Hocam çok din muhabbetti yapmam ama Allah istemeseydi olur muydu :d
O zaman getiren kuryenin suçu değil Allah'ın suçu deyip bırakalım değil mi? Galiba inanmıyorsun inananı sorularınla şaşırtmaya çalışıyorsun da bende inanmıyorum din dersindeki hoca öğrenci sorularına çevirme lütfen :D
Konu dine döndü ben kaçar.

O zaman getiren kuryenin suçu değil Allah'ın suçu deyip bırakalım değil mi? Galiba inanmıyorsun inananı sorularınla şaşırtmaya çalışıyorsun da bende inanmıyorum din dersindeki hoca öğrenci sorularına çevirme lütfen :D
Konu dine döndü ben kaçar.

Hoca değilim fazla aynı şeyi tekrarlamanın alemi yok Allah ne isterse o oldu diyorum ve bitiriyorum.

Objektif olarak baktığımızda eğer durumun farkında değilsem bana fazla para vermesi bakkalın suçu değil mi?
Bu olay çok karışık sizde karşı tarafta dalgınlığa gelip farketmemiş olabilirsiniz siz farkettikten sonra geri götürmelisiniz veya eksik almışsanız geri gidip almalısınız veya o kişi size ulaşabiliyorsa size geri vermesi veya istemesi lazım bu kendine olan saygına bağlı birşeydir. Din falan olayına girmeyecem çünkü din dışında ilk önce bir insanın kendine olan saygınlığı önemlidir.

İki tarafında suçu var, belli ki kurye lambur lumbur pizzayı almış koşmuş, ee sizin hiç mi aklınıza gelmedi?

Bilgisayar veya TV falan sipariş ettin kargocu el kadar kutu verse "sağolun" mu diyeceksin?

Geri
Yukarı