Çözüldü Yanlışlıkla silinen SSD geri gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ilyas2525

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün bilgisayara format atarken Windows'u nereye yüklemek istiyorsun bölümünde birincil yükleme alanım olan SSD'yi biçimlendir yapmak yerine yanlışlıkla sil deyince kayboldu. Daha sonra orada kalan 1TB'lık normal HDD'ye Windows'u kurmak zorunda kaldım. Bilgisayarım açıldıktan sonra disk yönetimine girdikten sonra aşağıdaki resimlerle karşılaştım ve hep hata aldım. SSD diskim geri gelmiyor.

resim1.jpg

resim2.jpg

Tekrar onu geri getirme ve oraya Windows 10'u kurmam mümkün mü?

Ben de bölünmüş bir kısmı yanlışlıkla sildim tekrar format atınca gelmişti zaten yeni format atmışsınız 1 taneden daha zarar gelmez.
Arkadaşlar merhaba. Bugün bilgisayara format atarken Windows'u nereye yüklemek istiyorsun bölümünde birincil yükleme alanım olan SSD'yi biçimlendir yapmak yerine yanlışlıkla sil deyince kayboldu. Daha sonra orada kalan 1TB'lık normal HDD'ye Windows'u kurmak zorunda kaldım. Bilgisayarım açıldıktan sonra disk yönetimine girdikten sonra aşağıdaki resimlerle karşılaştım ve hep hata aldım. SSD diskim geri gelmiyor.

Eki Görüntüle 1031798

Eki Görüntüle 1031799

Tekrar onu geri getirme ve oraya Windows 10'u kurmam mümkün mü?

Bu arada ssdnizin boyutu kaç GB genelde düşük boyutlu SSD'lerde biçimlendirme tavsiye edilmiyor daha doğrusu gerek duyulmuyor daha stabil çalışıyor diye biliyorum.

Başlat tuşu yanındaki arama bölümüne cmd.exe yazın ve sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın. Açılan komut sayfasında sırasıyla diskpart list volume komutlarını girin.

Yeterli olmadığı takdirde MiniTool Partition Wizard'ı kurup silinen disk bölümünüzün görünüp görünmediğini kontrol edin. Aynı zamanda görünmesiyle birlikte sağ tıklayıp biçimlendirerek yeniden görünmesini sağlayabilirsiniz. Sanırım çözümlerim bunlarla kısıtlı.

Son düzenleme:
Başlat tuşu yanındaki arama bölümüne cmd.exe yazın ve sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın. Açılan komut sayfasında sırasıyla diskpart list volume komutlarını girin.

Femtopat olduğum çok mu belli oluyor. :D

Arkadaşlar, ilginiz için teşekkür ederim.

@Tibet Ulubey

@Cilcuenca

Dediğiniz gibi yaptım ama yine listelenmedi. Disk başlatılmadı hatası orada da devam etti.

resim 3.jpg

resim4.jpg

Yeterli olmadığı takdirde MiniTool Partition Wizard'ı kurup silinen disk bölümünüzün görünüp görünmediğini kontrol edin. Aynı zamanda görünmesiyle birlikte sağ tıklayıp biçimlendirerek yeniden görünmesini sağlayabilirsiniz. Sanırım çözümlerim bunlarla kısıtlı.

Yeniden format atmaya çalıştığımda SSD görünüyor fakat o MB, ne genişletilebiliyor ne de biçimlendiriliyor.

16215038719097122457386910138198.jpg

Konuyu okuyan arkadaşlar için söyleyeyim, ne yaptıysam SSD görünmedi ve geri gelmedi. SSD 7 yıllıktı. 120GB Mushkin. Sanırım hor kullanmadan ömrü dolmuş. Şimdi 500GB 870EVO Samsung aldım ve formatla Win'i ona kurdum. Hiçbir sıkıntı yok, canavar gibi çalışıyor. Sorunum bu şekilde çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı