Yanlışlıkla ucuz fiyata konulan ürün iadesi isteniyor

Bir taraf o kadar iade etmemi istiyor ki biraz da ucuza aldığıma alınmış gibiler, bir taraf ise kendisine de olsa yapacağı yolları anlatıyor kafam karıştı açıkcası.

Ve bu da bahsettiğim vicdan kısmı.

Siparişiniz hazırlanıyor kısmında kaldı.

İade etmeni isteyenler ucuza aldığın için kuduran tayfa, iade etme diyenler gerçek fikrini beyan edenler. Ben olsam iade etmem ve THH başvururum.

O zaman iade edeyim en iyisi. Yani dediklerimiz ve uzatıp kendimi de rezil etmemek adına sanırım en iyi karar olucak.
Dediğim gibi paranızı direk teslim edeceklerse iade edin, aksi takdirde vay efendim kredi kartı ile ödeme yaptığınız için bankanız 28 gün içerisinde kartınıza iadenizi yapacaktır, diye bahaneler üretiyorlar. Dikkatli olun.

2020 eylül aylarında Favoriyol.com (anladınız) dan adata su 650 SSD siparişi verdim, SSD 15 günü geçti hala gelmedi, çözüm merkezine yazıyorum adamlar sadece geçiştiriyor, en son yasal haklarımı okudum, eğer 15 gün içinde göndermezler ise büyük yasal yaptırımlar ile sonuçlanıyormuş, ardından çözüm merkezi ile konuşurken hiç merhametli değildim eğer ürünüm yarına gelmez ise kendilerini yarın tüketici hakları mahkemesine vereceğimi söyledim, anlayacağın müthiş göz dağı verdim adam mesaj bile yazamadı, büyük ihtimalle amirleriyle vs. konuşmaya gitmişti ardından 15 gündür gelmeyen ürün 5 saat sonra öğlen 15:00 sularında kapıma ulaştı, getiren adam ne imza aldı ne de elinde ürünü getirdiğine dair bir belge imzalattırdı ayrıca kargocuya da pek benzemiyordu. Aradan 2 gün geçti yeniden Favoriyol.com a girdiğimde ürünün parasının hesabıma iade olduğu yazıyordu, gerçekten de baktım ininal.com a hesapta 199.80 TL para gelmişti :D hiç bozuntuya vermeden direkt yedim parayı, ardından 1 hafta boyunca garip garip telefonlardan tabiri caizse arama terörüne maruz kaldım, hiçbirini açmadım (bilmiyorum belki de Turkcell vs. idi dediğim gibi açmadım) o gün bu gündür hiç bir şey olmadı yani.

Her türlü tüketici haklı iptal etmeyin. Kendi hataları.
Bu arada 458 liraya powerbank mi olur uzay mekiği aldın: d
Kendi hataları olsa da stok yok deyip iptal edebilirler. Aynı olayı yaşadığım için emin konuşuyorum. 1 TL'den 30 tane kasa almıştım çünkü.

Geri
Yukarı