Yapay et yer misiniz?

Ben de güldüm açıkçası. “Bir gün herkes yiyecek!” cümlesi biraz komik geldi.
Yiyeceksiniz mecburen. Doğal ürünler çok pahalı olacak yakın gelecekte. Milyarderlerin erişebildiği şeyler olacak. Dünya'nın kaynakları tükeniyor. Mecburen orta ve düşük gelirli herkes yiyecek yani.

Yiyeceksiniz mecburen. Doğal ürünler çok pahalı olacak yakın gelecekte. Milyarderlerin erişebildiği şeyler olacak. Dünya'nın kaynakları tükeniyor. Mecburen orta ve düşük gelirli herkes yiyecek yani.
Araştırma alışkanlığı olmayanlara gelecek öngörüsüyle bir şeyleri anlatmak pek mümkün değil. Şu anda olan durumun farkında değiller ki gelecekte gidilecek yolu görsünler, bazıları da ancak yaşayarak olacak şeyleri anlayabiliyor.

Doğal et üretiminin temiz su kaynaklarına ne kadar büyük bir zararı olduğunu ya da biyolojik olarak aşırı miktarlarda metan/karbondioksit çıkaran besi hayvanlarının aşırı çoğaltılmasının atmosferdeki etkilerini bilmiyorlar. Üstelik sürekli artacak nüfusu "doğal" şekilde beslemenin artık imkansızlığını da anlamadıkları için gelecekte mecburen yapay et tüketmek zorunda kalacaklarını anlayamıyorlar.

Dünya'nın öz kaynaklarının sınırlı olduğunu, belli bir düzeyin üzerinde olan tüketimlerin bu kaynaklarda geri dönülemez tahribatlara neden olduğunu anlamak zor değil aslında. Bence sadece kabul etmek istemiyorlar, alışkanlıklardaki büyük değişimler her zaman çoğunluk tarafından kabullenilmek istemez.

İnanmamam değil olay. Cümleyi söyleyiş biçimi bana komik geldi. Yoksa ben de gelecekte yiyeceğimizi düşünüyorum.

Güleyim diyorum, komik değil. Kafası güzel diyorum, büyük ihtimal değil. Ne diyeceğimi bilemiyorum.
Bir şeyler demene gerek yok. Okuma yetinle üstteki mesajları okursan anlarsın. Yani, umarım.
İnanmamam değil olay. Cümleyi söyleyiş biçimi bana komik geldi. Yoksa ben de gelecekte yiyeceğimizi düşünüyorum.
Nasıl diyebilirdim? Yiyebilirsiniz ama kesin hali.
İlk attığım mesaja 20 kişi kahkaha atmış. Merak ediyorum hangi kısım kafanıza yatmadı?
Duyarcı veganların icadıdır bu kesin. Asla yemem, yedirmem.
Yok hocam gavur icadı! Hepimizi sıvı soğutmalı Intel işlemci yapacaklar.

Nasıl diyebilirdim? Yiyebilirsiniz ama kesin hali.
Kendi adıma konuşuyorum, cümlenizde emir gibi bir ton. Yiyecek olmamıza değil cümlenizin tonuna güldüm. Cümleniz: "Evet, bir gün herkes yiyecek."
Yok hocam gavur icadı! Hepimizi sıvı soğutmalı Intel işlemci yapacaklar.
Kahkaha şelalenizden bir yudum aldım, geri kalanını mutsuz olduğum zamanlar için saklayacağım.

Dosya Ekleri

• 1614709357467.png
    1614709357467.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 24
1 kereye mahsus olmak üzere denerim ancak babacım taş gibi kuzu eti, dana antrikot, pikanya varken.

Sulu sulu daha kaburga varken, yağına eridiğimiz kuzu kafes varken neden gidip yapay yiyeyim ya.

Geri
Yukarı