Yapay zeka pilotluk mesleğini bitirebilir mi?

Klasik cahil söylemi, Yapay zeka mühendisiyim, bilgim olduğu için konuşuyorum. İHA'lar için hedefleme sistemi geliştiriyorum.

Yapay zeka mühendisi olman pilotluk mesleğini sanki çok basit bir işmiş gibi yansıtma yetkisini sana vermez. Ayrıca sahip olduğun bilgileri bir gözden geçirmende fayda var.

Son düzenleme:
Pilotluk mesleğini sanki çok basit bir işmiş gibi yansıtma yetkisini sana vermez.

Pilotluk aşırı kolay, insanın zor yapabilmesinin sebebi bütün parametreleri aynı anda işlemciler gibi işleyememesi,

Hayallarinle oynadığım için üzgünüm kiddo, noel baba da gerçek değil.

Marsa gönderilen helikopteri de yapay zeka denmeyecek basit makine öğrenmesi modelleri uçurdu. Mars problarını da bu bilgisayarlar gönderdi. James WEBB keza aynı şekilde :)

Pilotluk aşırı kolay, insanın zor yapabilmesinin sebebi bütün parametreleri aynı anda işlemciler gibi işleyememesi,

Hayallarinle oynadığım için üzgünüm kiddo, noel baba da gerçek değil.

Dostum sana diyecek çok şey var ama senin gibilere laf anlatmak için kendimi daha fazla yormayacağım. Zaten son kullandığın cümleyle seviyeni belli ettin. Hayatta başarılar.

Marsa gönderilen helikopteri de yapay zeka denmeyecek basit makine öğrenmesi modelleri uçurdu. Mars problarını da bu bilgisayarlar gönderdi. James WEBB keza aynı şekilde :)

Konumuz marsa gönderilen küçük bir helikopter değil, akıllı insan. 500 kişiyi taşıyan devasa bir uçağın kendi kendine uçması. Madem senin için bu meslek bu kadar kolay yapsana. Ne güzel birkaç ayda aldığın maaşı 1 ayda alırsın. Ha dersen ki ben mesleğimi bırakmam yarı zamanlı olarak da çalışabilirsin.

Son düzenleme:
Konumuz marsa gönderilen küçük bir helikopter değil, akıllı insan. 500 kişiyi taşıyan devasa bir uçağın kendi kendine uçması.
Tesla milyon bağımsız parametre ile sürücüsüz çalışırken. Tüm parametrelerin hava araçlarının yerinin belli olduğu. Pistlerin tüm kontrolünün telemetrisinin yapılarak ortak ağdan verilerin işlendiği yapı mı çalışmıyor diyorsun. Anladım. Sure kiddo

Ne güzel birkaç ayda aldığın maaşı 1 ayda alırsın.
şuan hibrit çalışarak ayda 140k₺ + prim + proje alıyorum. Günde 4-6 saat çalışıyorum, sana iyi uçuşlar :)

Son düzenleme:
Sorum başlıktaki gibi, sizce böyle bir şey olur mu? Olabilirse tahminen kaç yıl içinde olabilir?
Şu an hâlâ en iyisi diye geçinen GPT4 bile resim oluşturmada saçmalayabiliyorken, bir bilgi istendiğinde eğer teknik kavrama sahipse gerçekten uzak temel yanıtları bazen de yanlış değerleri veriyorsa, hatalı kod yazıyorsa o iş için daha çok var.

İnsanların bir kısmının şu an da bile uçağa binmekte tereddüt ederken kendi kendine uçan uçağı alışmalarını da hesaba katman lazım. Ayrıca kendi kendine uçan uçağı günümüzdeki uçaklara entegre edemeyip bunun için yeni uçaklar çıkartırlarsa günümüzdeki uçakları çöpe mi atacaklar?

Ebeveynin değilim evlat :)
Ya knk sen neyin kafasındasın?

Benim fikrim teknoloji ilerlerse uçuş mühendisi ve 2. pilot falan gerek olmaz ama daha da gelişirse pilot olmadan hosteslere iş düşebilir.

Geri
Yukarı