Yaptığım Robotik Çalışmalar

Bu projede görüntü işleme yok malesef, FPV sistem ile görüntüyü gözlüğe aktardım sadece. Ortam sıcaklığı, pil voltajı gibi OSD değerlerini gönderebiliyorum bu sistem üzerinden. Ancak yeni projemde kullanmak amacıyla raspberry pi ile OpenCV kütüphanesi ile görüntü işleme üzerine ön çalışma yapıyorum. Ancak şunu belirtmek isterim ki yapay zeka ayrı bir dünya, zorlansam da ilerlemeye devam.
Çalışmalarınız çok güzel tebrik ediyorum, Yolo kütüphanesi ile nesneleri algılamasını sağlarsanız hedefi daha rahat seçebilirsiniz. İlerlemeye devam :D

Biyonik el çok hoşmuş hocam. Bizde atolyemizde bir biyonik el yapmıştık galiba aynı 3D modelleri kullanmışız :D . Engelli insanların koluna rahatlıkla takılabilmesi için bir kaç ekleme yapmıştık sizede öneririm.
Biyonik el ilk projemiz sayılır, dış kabuğunda hazır tasarım kullanmıştık. Ancak buradan edindiklerimiz sayesinde sonra ki çalışmalarımızın çoğunda kendi çizim ve tasarımlarımızı geliştirdik. Beyin felçli bireylerin günlük hayatlarını kolaylaştırabilecek bir projem şuanda ar-ge aşamasında.

Aklıma uğraştığım robotik projeler geldi. Güneş takip sistemi, çizgi izleyen araç, joystick ile labirent. Ah ah duygulandım şu an. Sevdiğim kızla da vakit geçirdiğim için çok güzel zamanlardı. Başarılar dilerim hocam.
Hala geç değil. Ben 40'a geldim çocukluğumdan kalma bir çok şeyi gerçekleştirmeye devam ediyorum. Teşekkür ediyorum. Saygılar, sevgiler.

Hala geç değil. Ben 40'a geldim çocukluğumdan kalma bir çok şeyi gerçekleştirmeye devam ediyorum. Teşekkür ediyorum. Saygılar, sevgiler.
Cidden kırk yaşında mısınız? Yaratıcılık ve hayal gücü asla ölmüyor. Tebrik ederim hocam. Eğer ki bir Arduino projeniz olur da yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı olurum. Dile baya hakimim. Bir abim olarak size yardım etmekten mutluluk duyarım. Saygılar, sevgiler.

Çalışmalarınız çok güzel tebrik ediyorum, Yolo kütüphanesi ile nesneleri algılamasını sağlarsanız hedefi daha rahat seçebilirsiniz. İlerlemeye devam :D
Yolo kütüphanesini dikkate alacağım teşekkür ederim. 👍
Cidden kırk yaşında mısınız? Yaratıcılık ve hayal gücü asla ölmüyor. Tebrik ederim hocam. Eğer ki bir Arduino projeniz olur da yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı olurum. Dile baya hakimim. Bir abim olarak size yardım etmekten mutluluk duyarım. Saygılar, sevgiler.
Temmuzda 40 olacağım.😅 Teşekkür ederim. Şimdiye kadar olan projelerin hemen hemen hepsinde arduino kullandım. Bir seviyeye kadar sıkıntı yaşamıyorum. Ancak 1den fazla timer içeren duo ya da mega gibi kartlarla interruptsız multitasking işlemleri becerememenin utancını yaşıyorum.😔

Son düzenleme:
Yolo kütüphanesini dikkate alacağım teşekkür ederim. 👍

Temmuzda 40 olacağım.😅 Teşekkür ederim. Şimdiye kadar olan projelerin hemen hemen hepsinde arduino kullandım. Bir seviyeye kadar sıkıntı yaşamıyorum. Ancak 1den fazla timer içeren duo ya da mega gibi kartlarla interruptsız multitasking işlemleri becerememenin utancını yaşıyorum.😔
Buraya kadar gelmek de bir başarıdır abi. Kendinizi hiç üzmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı