Yaptığım Robotik Çalışmalar

emrah bozkurt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Robotik üzerine ayrı bir kategori bulamadım o yüzden en yakın buraya açtım konuyu.
Öğretmenim, yıllardır robotik çalışmalar yapıyorum ve bu çalışmalara farklı öğrencilerimi dahil etmeye çalışıyorum. Video kayıtlarını bulabildiğim projeleri YouTube üzerinde paylaşıma açtım. Eğitimin bile dijitale dönüştüğü şu dönemde uzaktan da olsa gençlere faydalı olabilecek paylaşımlar yapmaya çalışıyorum. Şimdilik videolar açıklama içermiyor, çünkü böyle bir amacım yoktu başlarken. Gelecek paylaşımlarda anlatım yöntemine elimden geldiğince yer vereceğim. Baştan belirteyim hiç bir ticari, reklam vs kaygım yoktur, ihtiyacım da yok zaten.
Projelerimde yapılmayanı yapmaya ve mümkün olduğunca hazır donanımlardan uzak durmaya çalışıyorum.
Projelerim ya da yeni projeler üzerine önerilerinize fikirlerinize açığım. Yaptığım projeler hakkında sorularınızı da elimden geldiğince cevaplarım. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Link:
https://www.youtube.com/channel/UCTK6kvQZvpEWOgpLP2KfvrA

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki robot hedefi görüntü işleme ile mi buluyor? Eğer öyleyse hangi kütüphane?

Biyonik el çok hoşmuş hocam. Bizde atolyemizde bir biyonik el yapmıştık galiba aynı 3D modelleri kullanmışız :D . Engelli insanların koluna rahatlıkla takılabilmesi için bir kaç ekleme yapmıştık sizede öneririm.

Arkadaşlar merhaba,
Robotik üzerine ayrı bir kategori bulamadım o yüzden en yakın buraya açtım konuyu.
Öğretmenim, yıllardır robotik çalışmalar yapıyorum ve bu çalışmalara farklı öğrencilerimi dahil etmeye çalışıyorum. Video kayıtlarını bulabildiğim projeleri YouTube üzerinde paylaşıma açtım. Eğitimin bile dijitale dönüştüğü şu dönemde uzaktan da olsa gençlere faydalı olabilecek paylaşımlar yapmaya çalışıyorum. Şimdilik videolar açıklama içermiyor, çünkü böyle bir amacım yoktu başlarken. Gelecek paylaşımlarda anlatım yöntemine elimden geldiğince yer vereceğim. Baştan belirteyim hiçbir ticari, reklam vs kaygım yoktur, ihtiyacım da yok zaten.
Projelerimde yapılmayanı yapmaya ve mümkün olduğunca hazır donanımlardan uzak durmaya çalışıyorum.
Projelerim ya da yeni projeler üzerine önerilerinize fikirlerinize açığım. Yaptığım projeler hakkında sorularınızı da elimden geldiğince cevaplarım. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Link:
https://www.youtube.com/channel/UCTK6kvQZvpEWOgpLP2KfvrA

Hocam çok iyi çalışmalar yapmışsınız vaktim olduğunda hepsini izleyeceğim.

Aklıma uğraştığım robotik projeler geldi. Güneş takip sistemi, çizgi izleyen araç, joystick ile labirent. Ah ah duygulandım şu an. Sevdiğim kızla da vakit geçirdiğim için çok güzel zamanlardı. Başarılar dilerim hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki robot hedefi görüntü işleme ile mi buluyor? Eğer öyleyse hangi kütüphane?
Bu projede görüntü işleme yok malesef, FPV sistem ile görüntüyü gözlüğe aktardım sadece. Ortam sıcaklığı, pil voltajı gibi OSD değerlerini gönderebiliyorum bu sistem üzerinden. Ancak yeni projemde kullanmak amacıyla raspberry pi ile OpenCV kütüphanesi ile görüntü işleme üzerine ön çalışma yapıyorum. Ancak şunu belirtmek isterim ki yapay zeka ayrı bir dünya, zorlansam da ilerlemeye devam.

Geri
Yukarı