Yaptığım Robotik Çalışmalar

Yeteri kadar bütceniz var ise Raspberry Pi kullanmanızı öneririm. Görüntü işleme konusunda Arduino'dan çok daha iyi verim alırsınız.
Raspberry Pi 3 var elimde görüntü aktarımını gerçekleştirdim. OpenCV kurdum üzerine çalışıyorum. Dediğiniz YOLO kütüphanesine de göz atacağım.
Hazır bunlar bende mekanik ve yazılım kısmı size ait sanmıştım:(
Biyonik el ilk projem sayılır, 3d yazıcıyı yeni almıştım ve hemen işe giriştim. Hazır tasarım kullandım doğrudur. Ancak insansı robotta universal tasarımın tüm iskelet çizimleri bana aittir. Zaten bu projelerden edindiğim tecrübeyle sonraki tüm projelerimde çizimler bana ait. Kızımla yaptığım minik örümcek dışındaki tüm projelerin yazılımları A'dan Z'ye bana aittir. Şu anda görüntü işleme ile etkileşimli çalışabilecek robot kol üzerinde çalışıyorum. Videolarda yer alan aktüatörlerden verim alamadım ve eksik yanlarını görerek sıfırdan kendi tasarımımı çizdim(şu anda yazıcıda basıyorum). Yakında yeni videoları eklerim. Görüşünüz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ben de şimdi fen lisesinde okuyorum Kaman'da.
Okuduğun okulun temelinin atıldığı zamanları biliyorum. Kurucu müdürü yakından tanıyorum, hatta o zamanlar kurumsal web siteleri yoktu okulunuzun logosu ve ilk web sitesini ben yapmıştım 2011 mi neydi. Şimdi kullanılmıyordur belki lacivert yuvarlak yıldızlı meşaleli bir şeydi tam hatırlayamadım. Hey gibi günler. 😁
Geleceğin parlak yolun açık olsun kardeşim.
Branşımı sormuşsun, Elektronik ve Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim.
Hocam bizim atolyede Wanhao Duplicator i3 ve el yapımı sayılabilecek bir yazıcı var, ikinci yazıcı ürünleri kalitesiz çıkartıyor hangi upgradeleri yaptınız?
Wanhao'yu biliyorum ancak birebir kullanma fırsatım olmadı. El yapımı için çok etmen var, tabla kalibrasyonu, hotend ya da extruder sıkışma problemleri, adım ayarı, Z-eksen hiza problemi, yazılım uyumsuzluğu vs... Ender 3 pro'ya yaptığım upgrade'ler: hotbed ortası çöküktü cam tabla taktım, extruder sürekli geri tepme yapıyordu filament sıkışma problemi oluyordu teflon boruyu kalitelisiyle değiştirdim ve ektruder setini metale çevirdim. Z-ekseni sağ sol yükseklik ayarı kaçıyordu sürekli, lineer kızak taktım, nispeten düzeldi(ancak bir de ikinci z motoru eklemek gerekecek sanırım). Ama sınır yok, anakartını değiştirebilirim, buna bağlı yazılımını değiştirebilirim, smoother takabilirim, BL-touch sensör takabilirim vs vs...
Sizin yazıcıda bastığınız bir parçayı incelemek gerekir, genelde ipuçları baskıların üzerinde oluyor. Başlangıç olarak kalibrasyon kübü basmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Okuduğun okulun temelinin atıldığı zamanları biliyorum. Kurucu müdürü yakından tanıyorum, hatta o zamanlar kurumsal web siteleri yoktu okulunuzun logosu ve ilk web sitesini ben yapmıştım 2011 mi neydi. Şimdi kullanılmıyordur belki lacivert yuvarlak yıldızlı meşaleli bir şeydi tam hatırlayamadım. Hey gibi günler. 😁
Geleceğin parlak yolun açık olsun kardeşim.
Branşımı sormuşsun, Elektronik ve Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim.
kfl arma.jpg
Eğer bu logo ise sizin tasarladığınız geçen seneye kadar bunu kullandık. Bu ders yılın başında adımız İMKB Fen Lisesi'nden Borsa İstanbul Fen lisesi olduğu için logoda değişikliğe gittik. Kurucu müdür Ömer hoca mıydı?

Eki Görüntüle 786144
Eğer bu logo ise sizin tasarladığınız geçen seneye kadar bunu kullandık. Bu ders yılın başında adımız İMKB Fen Lisesi'nden Borsa İstanbul Fen lisesi olduğu için logoda değişikliğe gittik. Kurucu müdür Ömer hoca mıydı?
Ahahaha aynen berbat bir tasarım yapmışım.😂😂🤣 Kurucu müdür Hasan Hoca, Ömer hoca sonra geldi.

Geri
Yukarı