Çözüldü Yaptığım uygulamayı başka bilgisayarda açmaya çalışınca 0x000007b hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
Programı Visual Studio ile yazdım. Exe dosyasını açmaya çalışınca program bu hatayı veriyor. Kendi bilgisayarımdan bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Galiba kısayolu oydu ama yine de siz ekranın nispeten orta üst kısmında debug yazan yanında çalıştırma butonu olan şeyi release yapın. Bir de öyle deneyin.
x64'ün yanındaki kısım. Hatta x64 de seçin, bir ihtimal emülatör ile alakalı olabilir.

1685048524615.png
Hocam görüntü sanal makineden. Daha yeni yükledim Windows 10'u. Verdiğinizi linkteki şeyi burada da denedim ama yüklemedi zaten yüklü dedi. Onar dedim, onardım. Şimdi System32'ye geldim ve bahsedilen DLL dosyaları burada.
1685044686088.png

Yine çalışmadı.
Yeni log da burada.
Visual Studio'dan yeni proje oluşturup direkt tüm kodu kopyala yapıştır yaptım ve tekrar denedim. Bu sefer yine bir sürü dll eksik diye hata verdi. Paylaştığım log dosyalarındaki versiyonunda eksik dediği tüm dll dosyaları exe dosyanın yanında. Onda da 00007b hatası veriyor işte.
Acaba Visual Studio'dan falan mı ayar çekmem lazım?

Yeni raporda da durum aynı. O dosyanın normalde Visual 2015 yüklendikten sonra klasörde görünmesi lazım. Neden yüklenmediği hakkında bir fikrim yok.

Sorunun sanal makine ile alakalı olup olmadığını ise bilmiyorum.

Acaba Visual Studio'dan falan mı ayar çekmem lazım?

Programlama konusunda bilgi sahibi değilim maalesef. Bileceğini düşündüğüm birkaç kişiyi etiketleyeyim bakalım. Belki onların bir yardımı dokunur.

@Bora Dere @Jayce

Yeni raporda da durum aynı. O dosyanın normalde Visual 2015 yüklendikten sonra klasörde görünmesi lazım. Neden yüklenmediği hakkında bir fikrim yok.

Sorunun sanal makine ile alakalı olup olmadığını ise bilmiyorum.

Programlama konusunda bilgi sahibi değilim maalesef. Bileceğini düşündüğüm birkaç kişiyi etiketleyeyim bakalım. Belki onların bir yardımı dokunur.

@Bora Dere @Jayce
Yardımınız için teşekkürler hocam.
Arkadaşıma denettirdim, evdeki diğer laptopda denedim, Windows 7 sanal makinede denedim hepsine aynı hataları verdiler.

@Vavien. Knock knock. Hocam? Oradamısınız?

Hocam internette şöyle yoruma denk geldim araştırırken. İngilizce olarak yazılmış fakat çeviri kullanabilirsiniz.

Sanırım dosyanın sonunda bulunan "D" debug anlamına geliyor ve bu dosyanın yüklemeye çalıştığımız paketlere dahil olmadığını söylüyor.

Söz konusu dosya Visual Studio'nun kendisi ile geliyor anladığım kadarıyla. Sanal makinede Visual Studio yüklü olmadığı için programı kendi bilgisayarınızda açıp sanal makinede açamamanız normal.

Visual Studio'yu programı açmak istediğiniz sanal bilgisayara yükleyip öyle deneyin.

Söz konusu dosya Visual Studio'nun kendisi ile geliyor anladığım kadarıyla. Sanal makinede Visual Studio yüklü olmadığı için programı kendi bilgisayarınızda açıp sanal makinede açamamanız normal.

Visual Studio'yu programı açmak istediğiniz bilgisayara da yükleyip öyle deneyin.
Şu an tam olarak bunu deniyordum. Visual Studio'yu ve C++ ile ilgili her şeyi yüklüyorum sanal makineye.
Ayrıca C++'ın tüm yıllardaki dağıtımlarının 32 ve 64 bit versiyonlarının hepsini yükledim.

Peki tamamda bunu Studio olmayan bilgisayarda çalıştırmanın yolu yok mudur?

Peki tamam da bunu Studio olmayan bilgisayarda çalıştırmanın yolu yok mudur?
O sorunun cevabını bilmiyorum maalesef. Vavien veya Bora Dere konuya cevap yazmazsa Programlama kategorisinde onun için ayrı bir konu açabilirsiniz.

Debug modunda derliyorsunuz gibi geldi bana. En azından akla ilk gelen o. Bahsedilmiş zaten. Ama cevabınızı göremedim.
Statik kütüphanelerle .exe oluşturduğunuzda normal şartlarda başka hiçbir şey gerekmemesi lazım.
Hocam debug modunda derlemek ne demek oluyor? Henüz o kadar programlama bilgim yok maalesef.
Ctrl F5 ile çalıştırıyorum kodu.

Geri
Yukarı