Yaptığınız en saçma şey nedir?

5 sene önce falan sabahın 7 sinde uyanıp çizik Cd leri muz kabuğu ile silip kovaya atacaktım tam kovaya su koyayım derken musluğu açmamla evin su borusu patlamıştı bizimkileri uyandırayım derken kayıp bacağı yarmıştım😃. Ayrıca ev göle dönmüştü.

Annemin aldığı bütün meyveleri balkondan aşağı arkadaşlarıma atmıştım. Daha sonra bakkala hayvan gibi borç yazdırıp sokaktaki herkese çikolata almıştım. Bu ikisi ise diğerlerine göre daha normal kalıyor.

Bir diğeri ise ikinci veya üçüncü sınıfa giderken bir çocuğa acayip gıcıktım. Gıcık olmama rağmen doğum günüme çağırmıştım. Annemin, o gıcık olduğum çocuğun annesi ile biraz olsa da arası iyiydi. O yüzden o çocuğu çağırmamı söyledi. Ben ise doğum günü zamanında WWE oynayalım dedim. Tabii çocuğu döveceğimi sandım. Fakat tem tersi oldu. İlk başlarda şaka olarak yani yavaş yavaş birbirimize vuruyorduk. En sonunda ben abartarak baya gerçek vurdum. Daha sonra çocuk beni tutup kafamı duvara vurdurmuştu :D O günden sonra zaten iyicene gıcık oldum. Bir gün bütün arkadaşları toplayıp, onu takip etmiştik. Evine gittiğimizde ise camı açıktı. Camdan içeri birkaç çöp falan atıp içeri girdik. Çünkü direkt zeminle aynıydı neredeyse. Neyse içeri girdikten sonra çocuk bize bağırıp çağırıyordu. Biz ise daha da sinir ediyorduk. En sonunda annesi gelmişti ve hepimiz camdan geri atlayıp kaçmıştık. Aklıma geldikçe utanıyorum ya. Buraya neler neler yazarım da çoğu şeye inanması güç. Ben bile nasıl yaptığıma inanamıyorum doğrusu. Hele bir tanesi var aklıma geldikçe utancımdan moralim bozuluyor :D

Hadi bir tane daha anlatayım ama bu çok uzun bir anım. O yüzden direkt sonucu anlatacağım. Sonuca gelene kadar neler neler oldu :) Neyse artık hava kararmış fakat biz dışarıda dolaşıyorduk. Biz dediğim de ben ve bir kız. Neyse artık böyle baya akşam olmuştu ve evin sokağından çok uzaktaydık. O zamanlar sokak ve çevresinden dışarı çıkmama izin yoktu. Yavaş yavaş eve gelirken dedim ki bari dilencilik yapalım biraz para alırız dedim. Bunu dememin sebebi biz arkadaşlarla kendi aramızda daha önceden böyle bir şey yapmıştık. Bizim cami vardı önünde dedelerden para istiyorduk. Oradan bir deneyimimiz var. Böyle dilene dilene eve doğru gidiyoruz. Karşıdan bir abla geldi işte ona da dilendik, çıkartıp ikimize de çok büyük para vermişti. Galiba 50 YTL olması lazım. Tam hatırlamıyorum ama bana baya fazla geldi. İşte tam bu abla parayı verdi karşımdan babam geldi. Tabii beni gördüğünde baya kötü şeyler oldu. Bir yakaladı beni eve götürdü. Tabii o kızı da evine kadar götürdü. Evden içeri girdiğimizde öyle bir dayak yedim ki hayatımın en iyi dayağı olabilir. Dayağı yediğimde önümde bütün akrabalar vardı. Herkes beni aramaya çıkmış :D O parayı yastığın altına saklamıştım da sonradan harcadım mı yoksa ailem mi aldı hatırlamıyorum :) Dilencilikte çok iyi para var. Dilencilik anımla ilgili birkaç tane daha var ama sonradan bıraktım.

Ben küçükken acayip öz güveni olan ve utanması olmayan bir çocuktum. Ne olduysa sokaktan taşındıktan sonra oldu. Taşındıktan sonra baya değiştim. Genellikle saçmalık yaptığım zamanlar baya küçüktüm. En fazla ilkokula gidiyordum.

Son düzenleme:
5 yaşında falandım o zaman. Evde deli gibi koşturuyordum. Çocuk aklı işte. Bizde davul fırın vardı:
20200603_142144.jpg

O davul fırının kapağıyla oynamayı çok seviyordum. Açıp kapıyordum. Koştururken kapağı açıktı. Ayağım koştururken fotoğrafta işaretlediğim yere yani kapağının ucuna sürttü. Kapağı demir sacdan yapılmış ve çok inceydi. Aynı bıçak gibi. Ayağımı yaralamıştım. Bayağı acımıştı. Bayağı kanadım Bağladık falan şimdi iyiyim. Hâla küçük bir pütür var kesilen yerde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı