Yarım gün devamsızlıktan kalmamak için neler yapılmalı?

524192

Hectopat
Makaleler
2
Hasta olduğum için uzun süre okula gidemedim ve sadece 2 gün için rapor alabildim, devamsızlığım şu an 9,5 gün yani 10'ü bir ders bile geçse sınıfta kalacağım nasıl bir yol izlemem lazım sizce? Her gün okula gitmek zorundayım zaten o mecbur ama oldu da yoklamaya giremedim geç kaldım vs. bunları düzeltmenin yolu yok mudur?

Hasta olduğum için uzun süre okula gidemedim ve sadece 2 gün için rapor alabildim, devamsızlığım şu an 9,5 gün yani 10'ü bir ders bile geçse sınıfta kalacağım nasıl bir yol izlemem lazım sizce? Her gün okula gitmek zorundayım zaten o mecbur ama oldu da yoklamaya giremedim geç kaldım vs. bunları düzeltmenin yolu yok mudur?
Her okul aynı değil lakin bizim okulda veli gelip imza atarsa devamsızlık özürlüye geçiriliyor. Muhtemelen sizde de geçiriliyordur sorabilirsiniz.

Benim arkadaşların devamsızlık 30 gündü para verip sildiriyorlardı müdür yardımcısına.
Başka arkadaşlarımın devamsızlık tam sınırdaydı 12 günü vardı müdür yardımcısı insafiyetten 9,5e düşürdü sınıfı geçirdi.
Yani müdür yardımcısına ailenle gidersen siliyor eğer fazla devamsızlık varsa para istiyor.

Yani aynı durum başıma geldi. Velin okula gidip devamsızlıklarını özürlüye geçirtebiliyor ama bu biraz okul idaresinin insafına kalmış bir şey benim önceki okulumda çok rahattı hemen hallediyorlardı ama şu an okuduğum okul öyle değil.

Bu devamsızlık olayları bayağı sıkılaştırmıştı hocam müsaade ederler mi acaba?

Lise yıllarımda hiç devamsızlık yapmadım 9 10 11'in toplamı 3 4 falandır oda cenazelerden dolayı falandı 12 de yarım saat devamsızlık bile yapmadım direkt özürlü 0 özürsüz 0 olarak tamamlamıştım otobüsü kaçırdığım zaman gider otostop çeker yine yetişirdim ama sınıfımda çok devamsızlık yapan vardı 15'i bile geçiyolardı notları ortalamanın üstünde 55 60 civarı olduğu için hocalar geçirmişti.

Geri
Yukarı