Yarım gün devamsızlıktan kalmamak için neler yapılmalı?

Hasta olduğum için uzun süre okula gidemedim ve sadece 2 gün için rapor alabildim, devamsızlığım şu an 9,5 gün yani 10'ü bir ders bile geçse sınıfta kalacağım nasıl bir yol izlemem lazım sizce? Her gün okula gitmek zorundayım zaten o mecbur ama oldu da yoklamaya giremedim geç kaldım vs. bunları düzeltmenin yolu yok mudur?

Daha yeni dilekçeyle özürlüyr attırdım 12.sınıfım diye belki torpil yapıyorlar orasını bilemem ama adam özürlüye atmam dese atmazdı sınıfta kalıyordum bu sene işler çok daha zorlaştı muhtemelen ben bu sene sınıfta kalırım.

Anne ya da babanız ile idareye başvurduğunuzda 'geçerli bir sebep' sunarak 20 güne kadar özürsüz devamsızlığı, özürlü devamsızlığa çevirme imkanınız oluyor. Dikkat etmeniz gereken iki konu var; birincisi, dönem içerisinde yaptığınız devamsızlığı, dönem içerisinde sildirmek durumundasınız. İkincisi, özürlü devamsızlığınız 20 günü geçemez.

edit: Mevzuat'ta özürsüz devamsızlığı sildirmek için öğrencinin okula gitmediği günü takriben beş iş günü içerisinde velilerden birisinin idareye başvurması gerektiği yazıyor ancak bize böyle bir engel çıkartılmamıştı. siz yine de temkinli olun, bu süreyi aşmamaya çalışın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı