Yaş sınırından dolayı ticaret yapamamak

Abi ben anladığım kadarı ile yazılımdan anlıyorsun internet sitelerine ilan ver özelliklerini yaz elbet iş bulursun ama herkes ile çalışma önce biraz konuş öyle işini yap.

Hocam sizin aklınızdaki fikir yurt dışından veya başka yerlerden ucuza alıp üstüne kâr oranı koyup satmak mıdır?
Usta şöyle: Ben yurtdışından ürün alıp yine yurtdışına satacağım. Nasıl olacak dersen, yurtdışındaki tedarikçimden ürün alırken, alıcı adresine, benden satın alan kişinin adresini yazacağım. Böylece hiç kargoyla falan uğraşmayacağım. Direktmen satıcı, benden satın alan adama gönderecek.

Tabii, Türkiye'de yaparsam, kargoları önce ben alacağım, sonra göndereceğim.

Usta şöyle: Ben yurtdışından ürün alıp yine yurtdışına satacağım. Nasıl olacak dersen, yurtdışındaki tedarikçimden ürün alırken, alıcı adresine, benden satın alan kişinin adresini yazacağım. Böylece hiç kargoyla falan uğraşmayacağım. Direktmen satıcı, benden satın alan adama gönderecek.

Tabii, Türkiye'de yaparsam, kargoları önce ben alacağım, sonra göndereceğim.
Hocam iyimiş mesela da ailenizden maddi bir yardım mı umuyorsunuz peki? Yani maddi bir yardım istediniz bu yüzden mi izin vermediler yoksa sadece derslerinizi falan etkileyeceğini düşündükleri için mi?

Maalesef yaşının 18 olmasını beklemelisin veya ufak çaplı işler yapmalısın part time işlere başvur muhasebecilerin yanında gerçekten iyi iş ve ticaret öğrenirsin. Ben muhasebecinin yanında sürekli çalışa çalışa gelişmiştim kendimi hayata hazırlamıştım.

Hocam iyiymiş mesela da ailenizden maddi bir yardım mı umuyorsunuz peki? Yani maddi bir yardım istediniz bu yüzden mi izin vermediler yoksa sadece derslerinizi falan etkileyeceğini düşündükleri için mi?
Usta maddi yardım yaparlarsa tabii iyi olur, Ama yapmazlarsa da ben hallederim, sıkıntı yok. Neymiş efendim, dersler daha önemliymiş. Gelecekte bana ders notumu değil, tecrübelerimi soracaklar. Ki zaten derslerimi aksatmıyorum. Notlarım gayet ideal.

Yeni konular

Geri
Yukarı