Yaşadığınız paranormal olaylar neler?

Küçükken evin oturma odasında tek başıma yatarken gece yarısı ağlayarak uyanmıştım. Bağıracağım bağıramıyorum sesim çıkmıyor. Hareket de edemiyordum. Bir şey üzerime çullanmış gibiydi. Ağlayarak uyumuştum.

Yani? Paranormal değil ki bu. Ablan kapıda beklemesinler diye koşmuş, daha sonra arka kapıdan annen ile babanın geldiğini görünce de onlar ile birlikte yeniden içeri girmiş olabilir.
Ablam arka kapıya koşarken ön kapı açıldı. Aradaki süre 2-3 saniye var ya da yok.

Sonrasını da anlatayım.

İçeri girdiler, salondaki piknik tüpü ve üstündeki tavayı gördüklerinde bana ne olduğunu sordular. Ben de ablamın yanımda olduğunu, beraber film izlediğimizi ve onun bana yumurta kırdığını anlattığımda rahmetli Sebahattin amcamı çağırdılar. Birkaç dakika beni okudu orada. O ortam hâlâ dün gibi aklımda. Elimdeki kablosu olmayan fişi bile hatırlıyorum.

Annemin anlattığı ise şu şekilde;

Onlar ben uyuyunca komşuya gitmişler beni bırakıp. Benim uykum çok derindir. Uyansam dahi ses çıkarmam. Geldiklerinde de tüpü ve tavayı gördüğünü söyledi annem.

Ablam arka kapıya koşarken ön kapı açıldı. Aradaki süre 2-3 saniye var ya da yok.

Sonrasını da anlatayım.

İçeri girdiler, salondaki piknik tüpü ve üstündeki tavayı gördüklerinde bana ne olduğunu sordular. Ben de ablamın yanımda olduğunu, beraber film izlediğimizi ve onun bana yumurta kırdığını anlattığımda rahmetli Sebahattin amcamı çağırdılar. Birkaç dakika beni okudu orada. O ortam hâlâ dün gibi aklımda. Elimdeki kablosu olmayan fişi bile hatırlıyorum.

Annemin anlattığı ise şu şekilde;

Onlar ben uyuyunca komşuya gitmişler beni bırakıp. Benim uykum çok derindir. Uyansam dahi ses çıkarmam. Geldiklerinde de tüpü ve tavayı gördüğünü söyledi annem.
Skandal resmen. Rahmetli amcanı çağırmışlar derken ? Ve birkaç dakika beni okudu orada derken ?
Muamma olaylar olmuş sanırım.
Halk içerisinde karabasan deniliyor fakat gerçekten yaşadım dün gibi aklımda her şey.
Karabasan=Halüsinasyon. Uykuya dalacağın sırada olmuş olabilir.

Skandal resmen. Rahmetli amcanı çağırmışlar derken ? Ve birkaç dakika beni okudu orada derken ?
Kötü musibet olmasından şüphelendikleri için okudu beni orada amcam. Kendisi köyde saygın hafız olduğu için de onu çağırmışlar.

Muhtemelen iyi niyetli "hızır" mı diyelim bilemedim ama, bir şey olmuş orada. O yaşlarda piknik tüpünü salona getirip de yumurta kırmak zordu benim için.

Kötü musibet olmasından şüphelendikleri için okudu beni orada amcam. Kendisi köyde saygın hafız olduğu için de onu çağırmışlar.

Muhtemelen iyi niyetli "hızır" mı diyelim bilemedim ama, bir şey olmuş orada. O yaşlarda piknik tüpünü salona getirip de yumurta kırmak zordu benim için.
Allah-u ekber.

Karabasan=Halüsinasyon. Uykuya dalacağın sırada olmuş olabilir.
Olabilir çünkü bu olayı yaşadığım zamanlar rüyamda sıkıntıya giriyor ve ağlayarak uyanıyordum sürekli.

Bir olay daha anlatayım. Küçükken teyzemlerde babamlar odadan küçük çocukları çıkardılar ve bir şeyler konuşmaya başladılar. Değirmende yaşanılan bir olay. Büyüyüp babama sorduğumda babam 17 yaşında amcası ile değirmene gitmiş fakat işleri çok uzun sürdüğü için gece yarısı değirmende ateş yakmış oturuyorlarmış. Un hazırlamışlar ve ekmek yapacaklarmış. Sonra değirmenin kapısı açılmış ve içeriye bebek boyutunda bir kaç cin girmiş. Bunlardan birinin şapkası varmış. Babam ve amcasının sırtına çıkmışlar ve boğmaya çalışmışlar babamla amcasını. Bir süre sonra bırakıp babamların hazırladığı unu ateşte pişirmişler. Ezan okununca gitmişler. Babamla amcası da pişen ekmekleri yemişler. Babam hep bu olayı anlatırken ''Keşke şapkalı olanın şapkasını alsaydım, şapka karşılığında altın veriyorlar.'' diyordu. Gerçek mi değil mi bilmiyorum ama babam hep ciddiydi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı