Yaşanacak en kötü ülkeler hangileri?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sıralama yoktur.

Hindistan
Burundi
Liberya
Sierra Leone
Afganistan
Orta Afrika Cumhuriyeti
Yemen
Libya
Venezuela
Bangladeş

Aklıma gelen bunlar şimdilik.

Aynen kanka Afrika ülkeleri, orta doğu, Hindistan, güney Amerika ülkelerinden daha kötüyüz değil mi? Herkes çamurdan su içiyor, herkes afedersiniz tuvaletleri dışarıda yapıyoruz, herkes suç işliyor, hiç eğitim diye bir şey yok değil mi? Yani bana milliyetçi demeyin ama tamam kötü olan şeylerimiz var az habere bakanlar zaten biliyor da bu kadar kötü değiliz. Sen kötü ülke görmemişsin. Evet ülke kötü durumda ama şu an doğru düzgün 1 lt su bulamayan ülkeler var. Gelmiş burada laf söylüyorsun. İnsanlarla dalga geçiyorsun. Her gün binlerce suç işleniyor, ülkede savaş var değil mi? Her yerden bombalar yağıyor her gün çocuklar susuzluktan açlıktan ölüyor değil mi? Ne diyeyim ki...

Sen kendinden altta olan ülkeler ile kıyaslarsan kendini yerinde sayarsın hayatın boyunca.
Dönde bir bak Avrupa ülkelerinde ya da Amerika'da yaşayan insanlar maaşları ile emeklerinin karşılığı ile neler alabiliyor ya da emekli oldukları zaman ne gibi ayrıcalıklara vs sahip oluyor bir de ülkemize bak daha yazacak çok şey var da neyse.

Çok kötü sınıfında değiliz. Bizden çok daha kötü arkadaşların saydığı ülkeler var. Tamam bir Almanya kadar iyi durumda değiliz ama Venezuela kadar da kötü durumda değiliz.
Yahu arkadaşım ben Türkiye'ye çok kötü diyenlere açıklama yaptım.
En kötüsünü soruyor ama.
Ee? Ben Türkiye kötü diyenlere açıklama yaptım.

Sen kendinden altta olan ülkeler ile kıyaslarsan kendini yerinde sayarsın hayatın boyunca.
Dönde bir bak Avrupa ülkelerinde ya da Amerika'da yaşayan insanlar maaşları ile emeklerinin karşılığı ile neler alabiliyor ya da emekli oldukları zaman ne gibi ayrıcalıklara vs sahip oluyor bir de ülkemize bak daha yazacak çok şey var da neyse.
Yalnız Amerika Sosyal Devlet olmadığı için emekli olmak Türkiye'den çok da farklı olmadığını düşünüyorum. Türkiye hala batılı devletler gibi Sosyal Devlet.

Onlar önce aç karınlarını doyursun. Nato'nun 2. en büyük Ordusu'nun, 80 milyonluk ülkeden toprak alacaklarmış.
Çin, Güney Kore, Japonya, Arap devletleri.

Yargılamak için söylemiyorum, insan haklarına saygı duymak lazım tabii ki. Sadece biz ülkemizin kaldıramayacağı bir yardım yükünün altına girdik diye düşünüyorum.

Benim için Arabistan'dır. Tam bir medeniyetsizlik ülkesi. Kadına değer yok, medeniyet desen o da yok. Sadece ülkelerine petrol olduğu için zenginler yoksa bir vasıfları yok kendilerinin.

Yalnız fark ettiysen PKK denilen örgüt düzenli bir ordu değil Gerilla harbi yapan bir örgüt. Türk Ordusu'nun 1921'den beri tek bir mağlubiyeti yok.
Zaten bu yüzden ilerde sorun teşkil edecekler, İrani halklar nüfus bakımından daha hızlı gelişiyor. Aynı şey Araplar için de geçerli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı