Yaşanacak il tavsiyesi

Neresi

• Çanakkale

Oy: 32 25,4%
  • Kocaeli

Oy: 4 3,2%
  • Bursa

Oy: 29 23,0%
  • Balıkesir

Oy: 7 5,6%
  • Muğla

Oy: 54 42,9%

• Oy verenlerin toplamı
    126
Eskişehir'de üniversite okuyorum Bursalıyım.Bursa yaşamak için gerçekten çok güzel bir şehir Uludağ,Mudanya,İznik,Kumla,Gemlik,Kurşunlu kışın dağ istersen dağı var yazın deniz istersen denizi var AVM istersen AVM'si var eğlenmek istersen PodyumPark'ı FSM Bulvarı clubları var yani gerçek anlamda ihtiyacın olan her şey Bursa'da ayağının altında.Parkı bahçesi bol( Botanik park,Uludağ milli parkı,Atatürk kent ormanı,Hüdavendigar parkı vs.) boşuna dememişler Yeşil Bursa diye. İstanbul'a hem denizden hem karadan yakın yani aklıma gelenler bunlar fakat kesinlikle Bursayı düşünmelisin eğer kararını bu yönde kılar isen her konuda yardımcı olmaya çalışırım ulaşabilirsin
Tavsiyen ve verdiğin bilgiler ve yardımın için teşekkür ederim kardeşim. Bursa'nın güzel ve gelişmiş bir şehir olduğunu biliyorum ama gidebilme ihtimalim diğer yerlere göre düşük artık nasip kısmet.
Yazdığın yerlerin hiçbiri şehir değil hepsi köy. İzmir'i seç. Eğer köyde yaşamak istiyorsan Balıkesir tavsiye ederim.
Bitki örtüsü gecekondu ve biracı şarapçı gençlik olan bir şehirden bahsediyorsun 2 güzel yeri var orada da milyonluk adam yaşıyor zaten. Hayırlısı diyelim göreceli işler tabi.

Ben gidersem Çanakkale, İzmir, Aydın, Manisa, Tekirdağ, Bursa gibi yerlere gider, oralarda yaşarım. Yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'nin en yaşanılabilir şehri Bursa seçilmişti. Ama maalesef gidemiyoruz işte. Tek başına, başka bir şehirdeyken sıfırdan başlamak zor. Umarım bir gün gidebilirim Aydın gibi bir yere.

Antalya çok iyi bir yer. Aradığın her şey var. Spor salonları, güneş, deniz. Otobüs kullanıyorsan genelde oturacak yer bile kalıyor. Kışın denize girenler var. İlkbahar erkenden geliyor. Üstelik daha temiz.

Ben gidersem Çanakkale, İzmir, Aydın, Manisa, Tekirdağ, Bursa gibi yerlere gider, oralarda yaşarım. Yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'nin en yaşanılabilir şehri Bursa seçilmişti. Ama maalesef gidemiyoruz işte. Tek başına, başka bir şehirdeyken sıfırdan başlamak zor. Umarım bir gün gidebilirim Aydın gibi bir yere.
Türkiye'nin Kafkas cephesini bizim dedelerimiz karda kışta, aç susuz ve perişan bir halde olmalarına rağmen canını vererek savundu biz buranın yerlisiyiz, Anadolu'ya ilk ayak basan Türk boyu biziz. Saf kan Türkmen Kafkas Türkleriyiz ve bunu söylememdeki neden benim kan bağım buranın toprağı ile çok derin şimdi burada bu duygular ile doğup büyümeyen bilemez. Çanakkaleli varsa beni anlar, benim için her türlü taşınmak her yönden zor dediğiniz gibi sıfırdan başlamak çok zor bir karar. Ama şimdi burada altyapı (yol, İnternet, sağlık, iş, eğlence) gibi her şeyi yapacaklarına her şeyi mahvedip üstüne de güneyden sınırından seçmen olması için getirdikleri kültürümüz ve ideolojimiz ile alakasız 100.000 kişi ile Türklerin demografik yapısını bozdular ve cahil ve zıt bir ortam oluştu. Burada tren çoktan kaçtı ve umudu kestim gerçekten doğu bölgesi içler acısı bir hale geldi. Bu bütün doğu illerinde aynı ve zıt ve huzursuz bir ortam oldu. Şöyle dediğiniz gibi Çanakkale, Bursa, Manisa gibi yerlere gidip huzurlu bir ortamda hayatımı kurmak istiyorum ve umarım herkes istediği yerde güzel bir hayat kurup yaşar. Her yere eşit bir şekilde yatırım yapılsa ve ülke içi kanunsuz işler için yapılan göçler durdurulsa devlet sahip çıksa herkes kendi memleketinde yaşar. Millet çıkıp ailesi ile yürüyecek bir cadde var orası da ana baba günü oluyor ve bunu fırsat bile kafeler 1 çayı 5 liradan veriyor gerisini siz hesap edin berbat oldu buralar.
Antalya çok iyi bir yer. Aradığın her şey var. Spor salonları, güneş, deniz. Otobüs kullanıyorsan genelde oturacak yer bile kalıyor. Kışın denize girenler var. İlkbahar erkenden geliyor. Üstelik daha temiz.
Antalya şıklar arasında yok olsa zaten turizm bölgesi olduğu için kötü olma ihtimali yok her şey bir yana boş otobüs dikkatimi çekti o zaman iyiymiş çünkü bu gerçekten önemli bir şey. 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş git İzmir'e kafanı dinle memleketim diye demiyorum ama herkes birbirine saygılı ne giydin derdi yok sevgilinle el ele gez hoşgörülü'ler kısacası sanki başka bir ülke gibi.
Kocaeli'de yaşıyorum Kocaeli'ye asla gelmemeni tavsiye ederim hep başın ağırır.

Geri
Yukarı