Yaşanan depremde birçok bina yıkıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle selam. Büyük ihtimalle çoğunuz yaşanan depremi hissetmişsinizdir. Yaklaşık 30 saniye sürdü bu deprem ve güneydoğu Anadolu bölgesine kadar hissedildi. Bu olaydan sadece Türkiye'de etkilenmedi. Fakat bu depremde birçok bina yıkıldığı söyleniyor. Yıkılan binaların olduğu şehirler büyük ihtimalle Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş. Ölen veya yaralanan olduğu bilinmiyor. Şimdilik herkese geçmiş olsun diyorum.

Ben Mardin de oturuyorum normalde depremlerde fazla stres yapmam deprem bölgesinde olmadığım için ama tam 2 dakikada gibi feci sallandım hiç durmadı koridor a çıktım duvarların sarsıldığını gördüm deprem 2 dakika gibi bir şey sürdü durdu kardeşlerimi alıp aşağı inecektim tekrar başladı eve geldiğimde çok hafif arada sallantılar devam ediyordu yalnız ben bina çökecek dedim ileri geri sonra sağdan sola hep sallanıyordum

Kan bağışı için nere gideyim elimden pek bir şey gelmedi bari kan desteği vereyim.

Bu siteden sana en yakın bağış merkezini görebilirsin.

USGS bu depremi direkt 7.8 olarak verdi, Kandilli de momentumu 7.7 olarak düzeltti. Bu da Türkiye kurulduğundan beri sanırım en büyük 2. depremi yaşadığımız anlamına geliyor. Bir de depremin merkezinden 150-160 kilometre uzakta değil de hemen olduğu yerde yakalandığını düşün.
Şöyle söyleyeyim bir an oldu ki gerçekten bitti dedim hani buraya kadarmış. Uzak yakın bilemem felaketti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı