Yaşanılabilir şehir önerisi

Parti Şapkası

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İzmir gibi şişirilmiş bir balon olmayan ve mümkünse büyükşehir statüsünde olmayan bir şehir önerisi istiyorum. Bu yüzden ilçeleri değil de merkezi ile önplanda olan bir şehir olmalı.

İzmir'in Menderes tarafları güzel. Sessiz sakin yerler müstakil bahçeli evler var yan yana. Sıkıntılı yerleri de çok yalan değil. Büyükşehir statüsünde de değil köy gibi böyle millet bahçesiyle bitki ekimiyle uğraşıyor.

Karadeniz bölgesi şehri, biraz sıkıntı bizim için karadeniz insanı bakımından.

• İzmit
  • Çanakkale
  • Tekirdağ
  • Bolu
  • Eskişehir (öğrenci nüfusu biraz fazla olsa da)
  • Bursa (nüfusu son zamanlarda artmış olsa da)
  • Muğla
Yazarın tercihi ise yaşamak için ideal bir İstanbul semti...

Eskişehir bayağıdır aslında gözüme takılıyor, büyükşehir olsa bile düşünüyorum. Diğer yerleri de zaman içersinde araştırabilirim.

Çorlu güzel. Çomar sayısı çok az, denize de yakın güzel bir yer.

O zaman fena değil eğer dediğin gibiyse ama o da fazla küçük bir il gibi göründü gözüme.

İzmir gibi Antalya'da çok sıcak yerlerden biriymiş.

İzmir'in Menderes tarafları güzel. Sessiz sakin yerler müstakil bahçeli evler var yan yana. Sıkıntılı yerleri de çok yalan değil. Büyükşehir statüsünde de değil köy gibi böyle millet bahçesiyle bitki ekimiyle uğraşıyor.

Büyükşehir olmasın da köy-kasaba gibi de olmasın. Sessiz sakin değil canlı hareketli bir yer olursa daha iyi olur.

Artvin. Gürcü insanları ile tanışırsın. Sıkıntılı insan yok ve doğası harika cennet. Sıkıntılı dediğin yer Trabzon ve Rize heleki Rize orada araç sürülmez birden atlar önüne.

images.jpeg

Artvin. Gürcü insanları ile tanışırsın. Sıkıntılı insan yok ve doğası harika cennet. Sıkıntılı dediğin yer Trabzon ve Rize heleki Rize orada araç sürülmez birden atlar önüne.

Eki Görüntüle 456096

Güzel gibi görünüyor ama topografik olarak hiç bize göre olduğunu düşünmüyorum.

Yaşadığım şehir diye olmasın ama Antalya'dan güzel şehir olduğunu sanmıyorum Türkiye'de. Zaten Atam da böyle demişse tartışmaya gerek yok :D Yazları çok sıcak oluyor ama işin yoksa Korkuteli'de otur yazın sıcaktan çok bunalıyorsan.

Dosya Ekleri

• 26834258953_cc837e5831_b.jpg
    26834258953_cc837e5831_b.jpg
    133,1 KB · Görüntüleme: 61

Geri
Yukarı