Yaşım 15 ama aşı olamıyorum

Efe elmas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi aşı olma yaşı 15'e kadar düştü. Benim de yaşım 15 fakat aşı randevusu almak için MHRS'ye girdiğim zaman aşı hakkınız bulunmamaktadır yazıyor. Üstelik çevremde yaşı benden daha küçük olanlar aşılarını yaptırmış. Ben 15 yaşımda olmama rağmen neden aşı olamıyorum?

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi aşı olma yaşı 15'e kadar düştü. Benim de yaşım 15 fakat aşı randevusu almak için MHRS'ye girdiğim zaman aşı hakkınız bulunmamaktadır yazıyor. Üstelik çevremde yaşı benden daha küçük olanlar aşılarını yaptırmış. Ben 15 yaşımda olmama rağmen neden aşı olamıyorum?
Sene olarak 15'sindir benim gibi ama doğum gününün geçmesi lazım 16'dan gün alman lazım diyeyim. Benim bildigim bu şekilde.

1. E-Nabıza gir.(e-Nabız | T.C. Sağlık Bakanlığı)
2. Annenin yada babanın E-Devleti ile gir.
3. Çocuklarım kısmına gel ve kendini seç.
4. Sonra COVİD-19'u seç.
5. Randevunu al.
@Efe elmas ben bu yöntemle aldım zaten uygulamadan almaya çalıştığınızda web sitesinden almanızı söyleyecektir.

1. e-nabıza gir.(e-Nabız | T.C. Sağlık Bakanlığı)
2. annenin ya da babanın e-Devlet'i ile gir.
3. çocuklarım kısmına gel ve kendini seç.
4. sonra COVID-19'u seç.
5. randevunu al.
@Efe elmas ben bu yöntemle aldım zaten uygulamadan almaya çalıştığınızda web sitesinden almanızı söyleyecektir.

Covid 19 kısmına geldiğimde COVID 19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı