Yaşıtlarım bana saf geliyor

10 sene sonra gel bunları oku kendine güleceksin. Çok takma kafana kimle takılmak istiyorsan onunla takıl, kimse yaşıtları ile takılmak zorunda değil. Kendini bir yaş grubuna vs ait hissetmek yerine zaman geçirdiğinde keyif aldığın insanlara ait hisset. Yok yaşıtlarım saf, beni anlamıyor demek seni daha da psikolojik olarak yorar. Onların seni anlayamadığı yerlerde; yok abi beni anlamıyorlar demek yerine hoşgörülü yaklaşman gerek. Belki de sende onlara göre safsındır? Belki de onlar senin için aynı şeyi düşünüyor olamazlar mı?
Onlar benim için aynı şeyi düşünüyorsa birşey konuşmadıkları içindir yani bu karşılıklı olacak birşey değil, ben kendi kişiliğimi kendim gibi istesemde birine konuşmam. Onun ne diyeceği ne yapacağı belirsiz kimisi anlayabilir kimisi anlamaz. Ben onlar benim saf gibi konuştuğumu düşünüyorsa kendimi hiç göstermemişimdir ve göstermedimde, Yani uğraşacağıma anormal davranışlarda bulunup geri itiyorum en azından birdaha gelmezler..

Onlar benim için aynı şeyi düşünüyorsa birşey konuşmadıkları içindir yani bu karşılıklı olacak birşey değil, ben kendi kişiliğimi kendim gibi istesemde birine konuşmam. Onun ne diyeceği ne yapacağı belirsiz kimisi anlayabilir kimisi anlamaz. Ben onlar benim saf gibi konuştuğumu düşünüyorsa kendimi hiç göstermemişimdir ve göstermedimde, Yani uğraşacağıma anormal davranışlarda bulunup geri itiyorum en azından birdaha gelmezler..
Arkadaş ilişkilerinde kastığım için evet dediğiniz gibi çok yoruyor, bunun öncesinden düşünmemek için depresyon anksiyete ilacı kullanıyordum şu an daha iyi durumdayım. Ancak Uzun zaman sosyal ilişkiler içinde olmadığım için ister istemez hareket kelimeler söyleyebiliyorum.
Ve bu küçüklüğümden bu yana olan birşey olduğu için bu okul ortamında değilde aile ev ortamında yerli yersiz cümleler söyleyip kendimi rezil edebilirim diye korkuyorum.

10 yıl sonrasında burada işim olmaz ama bunların aklımda olacağından eminim :D

Moderatör arkadaş neden mesajımı siliyorsun.

Ya hocam Allah aşkına sadece birkaç kendinizden yaşça büyük arkadaşınız oldu diye havalara giriyorsunuz. O arkadaşlarınız akranlarının en safları. Hem ayrıca onlarla arkadaşsınız diye herhangi bir üstünlüğünüz olmuyor.
Ya allah aşkına şu yazı kafamı kaldırmıyor hala, Kankam bir kaç yıl büyük diye benden olgun olmasımı lazım 1 2 yıldan ne olacak ve neden onlar saf s2lak gözünden bir yaklaşımda bulunuyorsun. o 1 2 yılda hayat koşulları ne kadar hızlı değişiyorda benden yaşça büyük oluyor :D 15 yaşında benden şeyide vardır safıda vardır. 13 yaşında benden akıllısı sorumluluk sahibi. Yani kimisi küçük yaşta genel koşullara uyum sağlıyor. Kendimi öyle görüyorum diye değil :)

Ve şu şekilde her açıdan ergen olduğum için adam akıllı aklım deng olmadığı için çok fazla tepkiye alınıyorum, bunu sosyal çevre için diyorum. Bu olunca zaten ne sosyalleşmek kalıyor ne konuşmak işte senin kurduğun bu cümleyi bana yıllardır bir çocuk geldiğinde nasihatı verildiği için ne konuşmak istiyorum neden isteğim kalıyor şu an sosyalleşmeye utanmayı geçtim Kendi düşüncelerimi anlatsam ergen olduğum için çokta doğru cümleler kuramıyorum.

Moderatör arkadaş neden mesajımı siliyorsun.

Ya allah aşkına şu yazı kafamı kaldırmıyor hala, Kankam bir kaç yıl büyük diye benden olgun olmasımı lazım 1 2 yıldan ne olacak ve neden onlar saf s2lak gözünden bir yaklaşımda bulunuyorsun. o 1 2 yılda hayat koşulları ne kadar hızlı değişiyorda benden yaşça büyük oluyor :D 15 yaşında benden şeyide vardır safıda vardır. 13 yaşında benden akıllısı sorumluluk sahibi. Yani kimisi küçük yaşta genel koşullara uyum sağlıyor. Kendimi öyle görüyorum diye değil :)

Ve şu şekilde her açıdan ergen olduğum için adam akıllı aklım deng olmadığı için çok fazla tepkiye alınıyorum, bunu sosyal çevre için diyorum. Bu olunca zaten ne sosyalleşmek kalıyor ne konuşmak işte senin kurduğun bu cümleyi bana yıllardır bir çocuk geldiğinde nasihatı verildiği için ne konuşmak istiyorum neden isteğim kalıyor şu an sosyalleşmeye utanmayı geçtim Kendi düşüncelerimi anlatsam ergen olduğum için çokta doğru cümleler kuramıyorum.
17 yaşındaymışsın niye ciddiye bir ergeni şimdi en utandıran şey bu oldu işte :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı