Yaşlılık baskısından nasıl kurtulurum?

kralyigit

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 28. Sürekli üzerimde yaşlanma baskısı var. Sürekli beynimde ciddi bir kız bulup onunla devam etmeliyim, bu yaşta bulamazsam yaşlanınca hiç bulamam kafası var.

Biraz etrafta bu baskıyı yapıyor. Bu yaşa geldin nasıl kız arkadaşın olmaz nasıl, evlenmezsin diyorlar. Bende de şu kafa oldu ya saçlarım dökülürse ya tipim bozulursa hiçbir kadın bakmaz diye panikle kız tavlamaya çalışıyorum. Ha deyince bulunacak bir şey de değil.

Önerileriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaşım 28. sürekli üzerimde yaşlanma baskısı var. Sürekli beynimde ciddi bir kız bulup onunla devam etmeliyim, bu yaşta bulamazsam yaşlanınca hiç bulamam kafası var.

Biraz etrafta bu baskıyı yapıyor. Bu yaşa geldin nasıl kız arkadaşın olmaz nasıl, evlenmezsin diyorlar. Bende de şu kafa oldu ya saçlarım dökülürse ya tipim bozulursa hiçbir kadın bakmaz diye panikle kız tavlamaya çalışıyorum. Ha deyince bulunacak bir şey de değil.

Önerileriniz neler?

Biraz daha dene olmazsa yeteneğin olan bir şey ile uğraş hocam.

Abi haddime değil tavsiye vermek büyüğümsün ama yakın arkadaşlarınla veya tek başına sosyalleşmeye çalış. Ortamlara gir. Sosyal aktiviteleri arttır. Belki asosyal değilsindir ama insanlarla bağ kurmaya vakit geçirmeye çalış. İlerleyen yaşlarda gerçekten zorlanırsın. Ben asosyallik konusun da Nirvana'yım param olsa direk kurslara eğitimlere ve spora yönelirdim.

Altın kural bakımlı olmak iyi giyinmek. Vakit geçirirken, Arkadaşlarınla takılırken kızların dikkatini çekersin.
Bu olayı sadece evlilik olarak düşünme arkadaş edinmek bile bir yaştan sonra zor oluyor. Çevre edinmekte. Genelleme yapıyorum belli bir yaştan sonra erkekler erkek ortamlarına gömülür kahveler, maçlar vs. Etrafınızda kadın kalmaz :D

Akşamları klüp ve barlardan çok kadın düşeceğini sanmıyorum, internetten kız düşürmekle de uğraşmayın onlardan da hayır gelmez diye düşünüyorum.

Kendi paranı kazanıyorsan kimin ne dediğini umursama, ne istiyorsan onu yap. Kendi paranı kazanmıyorsan kazanmaya başla, çalış.
Sevgilin olmak zorunda değil. Ben üniversitedeyim şu ana kadar kimseyle sohbet etmedim, canım isterse gidip konuşurum insanlarla ama sırf diğer insanlar sohbet ediyor diye istemediğim halde sohbet edecek değilim. 28 yaşında hâlâ elalem ne der diye düşünüyorsan işin zor.
Kız arkadaş istiyorsan şansını dene ama hayatını mahvedebileceğini de unutma. Daha önce kızlarla aran pek olmadı ise çok temkinli ol.

Geri
Yukarı