Yataktan kalkarken göz kararması

Postural hipotansiyon nedeniyle olur. Ani hareketlerde kan basıncı düşer, ardından göz kararması ve baş dönmesi oluşabilir. Ani hareketlerden kaçının, örneğin yataktan kalkarken önce oturur pozisyona geçin, 1 dakika sonra ayağa kalkın.

Ayrıca kansızlık nedeni ilede olabiliyor diye biliyorum. Bu arada tansiyon dışında bir başka nedende mide gazı. Bana çok olurdu eskiden. Mide gazı sıkışır çıkamaz (mide gazı geğirme şeklinde çıkar) ayağa kalkarsınız, hafif mide bulantısı ile gelir. Bayılmaz sınırına kadar getirebilir hatta bayıltabilir. Bir kere bayılmıştım bu şekilde.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu normalde gözüm kararirdi ve 1-2 saniye sonra geçerdi. Bugün uzun oldu ve bilincimi yitirmiş gibi oldum, düştüm hatta boğazımı masaya çarptım. Bu herhangi bir hastalıktan dolayı mıdır yoksa her insanda olan normal bir şey midir?
Dostum bi Tıp bilimci olarak buna ortostatik Tansiyon diyoruz hızlı koşmak hızlı kalmaktan meydana gelir tabi ki de bu kan basıncının ani bi düşmesi (kaba tabiriyle) durumundan kaynaklanır tabi süresi ve gün içinde kaç defa olduğu önemlidir fazla tekrar ve süresi uzun olursa bi hekime görünmende sakınca yok tabi. GEÇMİŞ OLSUN..👨‍⚕️👨‍⚕️🏥🏥💊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı