Yatay geçiş nedir?

altaybond40

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim istediğim aynı üniversitenin farklı meslek yüksekokulu idi ama farklı yer çıktı. Puanım 282, yerleştiğim yer 262 puan istiyordu sanırım, benim istediğim yer 310 puan yazıyordu. Ben bu aynı üniversitenin farklı meslek yüksekokuluna nasıl yatay geçiş yapabilirim? Sıfır bilgim var.

Cevap verecek yok mu ? Üniversiteyi arıyorum onlarda açmıyor nerden ogrenicem.

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim istediğim aynı üniversitenin farklı meslek yüksekokulu idi ama farklı yer çıktı. Puanım 282, yerleştiğim yer 262 puan istiyordu sanırım, benim istediğim yer 310 puan yazıyordu. Ben bu aynı üniversitenin farklı meslek yüksekokuluna nasıl yatay geçiş yapabilirim? Sıfır bilgim var.

Cevap verecek yok mu ? Üniversiteyi arıyorum onlarda açmıyor nerden ogrenicem.
Hocam madem istemiyorsun neden orasını tercih listene koydun ki ?

Hocam madem istemiyorsun neden orasını tercih listene koydun ki ?
Ben grafik tasarım seçtim, bana yakın olan yer çıkmadı uzak olan yer çıktı zaten burda 2 -3 tane var bu bölümden hepsini koydum en azından yatay mı dikey mi neyse onunla geçerim diye ama hiç bir yerde bulamadım nasıl yapıldığını.

Kendi bölümünden başka bir bölüme veya kendi bölümün içinde başka bir üniversiteye geçmene yarıyor. Kendi bölümün içinde başka bir üniversite tercih ediceksen sanırım üniversite ortalamana bakılıyor, farklı bir bölüm tercih edeceksen merkezi yerleştirme puanına bakılıyor.

Kendi bölümünden başka bir bölüme veya kendi bölümün içinde başka bir üniversiteye geçmene yarıyor. Kendi bölümün içinde başka bir üniversite tercih ediceksen sanırım üniversite ortalamana bakılıyor, farklı bir bölüm tercih edeceksen merkezi yerleştirme puanına bakılıyor.
Yok ben aynı üniversitenin aynı bölümü ama adresi farklı meslek okuluna istiyorum. Nakil gibi düşünebiliriz

Geri
Yukarı