Yatırım fonu alanında hangi banka daha iyi?

417496

Hectopat
İyi günler, hayat telaşesinden hisse, faiz kararı, jeopolitik, küresel risk vs takip etmek zor. Yatırım fonu alıp 6 ay-1 yıl tutmak istiyorum. Kendi görüşüm hisselerin yüksek getiri sağlayacağı yönünde. Altın gümüş vs. ama bunlara yatırım yapınca takip etmem gerek. Benim eski konumu görenler bilir. Kiraciyim ve internet sorunum var. Şu an 1 GB internetimle aceleyle yazıyorum. Malum ekonomiyi takip etmek için evinde sınırsız internetinin olması lazım. Ben de fon almaya karar verdim. Sizce hangi köklü bankanın fonları daha güvenilir ve getiri potansiyeli açısından tatmin edicidir? Aranızda fonlara yatırım yapanlar vardır. Teşekkürler. Ytd.

Bu yılın başında senin sorunlarına benzer sorunlarım vardı. Borsaya fazla vakit ayıramıyordum ve internetimde kısıtlıydı. Ben ziraat bankasının fonlarından 3-4 adet seçip düzenli olarak onlardan almıştım. Performansları genel olarak fena değildi ama normal piyasa performansının altında kalacağını unutma sen 6 ay sonunda fonlardan %40 gibi gelir sağlarken, kendi sepetini oluşturan bir arkadaşın %70 ya da daha fazlasını sağlayabilir. Ziraat bankasında fon almadan önce bu sitelerden fonları araştırabilirsin.
Ek olarak ocak ayından bu yana bana en fazla kazandıran fon ise bu oldu;
Bundan sonraki performansı hakkında hiçbir fikrim yok ama riskleri araştırıp alınabileceğini düşünüyorum.

Uzun uzun anlatırdımda yapılmışı varken gerek duymadım 😀
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yılın başında senin sorunlarına benzer sorunlarım vardı. Borsaya fazla vakit ayıramıyordum ve internetimde kısıtlıydı. Ben ziraat bankasının fonlarından 3-4 adet seçip düzenli olarak onlardan almıştım. Performansları genel olarak fena değildi ama normal piyasa performansının altında kalacağını unutma sen 6 ay sonunda fonlardan %40 gibi gelir sağlarken, kendi sepetini oluşturan bir arkadaşın %70 ya da daha fazlasını sağlayabilir. Ziraat bankasında fon almadan önce bu sitelerden fonları araştırabilirsin.
Ek olarak ocak ayından bu yana bana en fazla kazandıran fon ise bu oldu;
Bundan sonraki performansı hakkında hiçbir fikrim yok ama riskleri araştırıp alınabileceğini düşünüyorum.
Risk kelimesi bana artık komik geliyor. Türkiye'de yaşayan bir insan için bu kelime doğal hal almaya başladı. Tl de durunca enflasyon etkisiyle hiçbir şey yapamıyorsun. O yüzden risk tercihi artıyor. Tabi gidip telegramdan oradan buradan hisse al falan diyenleri dinlemek dışında. Önerin için teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu dededen sonra fon alma düşüncesine yöneldim. Umarım pişman olmam ki öyle bir his var içimde.

Buradan tüm fonları görebilir, karşılaştırabilir artacağını düşündüğünü alabilirsin. Takasbank TEFAS | Fon Bilgilendirme Platformu

Ayrıca bu dedem de fonlara baya hakim videolarını izleyebilirsin. İnternet erişimin olduğunda

Yeni konular

Geri
Yukarı