BTK Akademi siber güvenlik öğrenmek için mantıklı mı?

Thekabuzz

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Hocamlar ben siber güvenliği anlayan ve bilen birisi olarak siber güvenlik'de kendimi geliştirmek istiyorum. Sizce işe yarar mı? Çünkü devletin olduğu için bir de sertifika da veriyorlar seçme sebeplerimden ikisi de birisi sertifika vermesi ikincisi ücretsiz olması. Sizce ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Bir siber güvenlikçi değilim, fakat şirkette bulunan Siber Güvenlikçi arkadaşlar geçtiğimiz senelerde BTK akademiden sertifika almışlardı. Bir yararı olmasa almazlardı diye düşünüyorum 😅

Hocamlar ben siber güvenliği anlayan ve bilen birisi olarak siber güvenlik'de kendimi geliştirmek istiyorum. Sizce işe yarar mı? Çünkü devletin olduğu için bir de sertifika da veriyorlar seçme sebeplerimden ikisi de birisi sertifika vermesi ikincisi ücretsiz olması. Sizce ne yapayım?

Açıkçası bende bunlarla uğraşan biri olarak söyleyeyim hiç yoktan tabii ki iyidir ben hiç almadım ama alan arkadaşlarım çok yüzeysel ve teorik anlattıklarını söylüyorlar ki hani sektörde en çok ağırlığı olan sertifikalar oscp, ccna(network için),grem, gcıh falan tabii alanına göre değişir bahsettiklerim blue ve red Team için olanlar fiyatları evet pahalı ama getirisi de çok güzel bence kendini YouTube hackthebox gibi platformlarda geliştirip öyle ilerle çok güzel anlatan kişiler var. Ama dediğim gibi sertifika içinde alabilirsin eksin yok sonuçta yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı