Yavru kediye nasıl davranılmalı?

Lazer, kediler için tehlikeli olabilir diye hatırlıyorum. Bir araştırmanızı öneririm.
Bu dediğinizi görünce içimi bir korku kapladı. Araştırdım. Doğrudan verdiği bir zarar yokmuş. Ama bunlar lazer ile oynamıyormuş. Lazeri avlamaya çalışıyorlarmış. Mesela bir fare oyuncağını fiziksel olarak yakalayıp tutabiliyorlar. Ancak lazeri tutamıyorlar. Bu yüzden abartılı olmaması lazımmış. Rahatsız hissettirebiliyormuş. Hatta anksiyete sorunu bile olabiliyormuş. Şimdi almasam mı diye düşünmedim değil.

Bihter, dişi ise. Erkek ise Behlül :D
Erkek, ama Behlül ismini pek beğenemedim. Biraz daha böyle yaygın olmayan, güzell bir isim istiyorum. Mesela kedim beyaz. Beyaz kediler için en yaygın isim "pamuk." Ben böyle yaygın isimler takmak istemiyorum. Aklınıza çok güzel ve yaygın olmayan kedi isimleri gelirse ve önerirseniz güzel olur :)

Bu dediğinizi görünce içimi bir korku kapladı. Araştırdım. Doğrudan verdiği bir zarar yokmuş. Ama bunlar lazer ile oynamıyormuş. Lazeri avlamaya çalışıyorlarmış. Mesela bir fare oyuncağını fiziksel olarak yakalayıp tutabiliyorlar. Ancak lazeri tutamıyorlar. Bu yüzden abartılı olmaması lazımmış. Rahatsız hissettirebiliyormuş. Hatta anksiyete sorunu bile olabiliyormuş. Şimdi almasam mı diye düşünmedim değil.

Erkek, ama behlül ismini pek beğenemedim. Biraz daha böyle yaygın olmayan, güzell bir isim istiyorum. Mesela kedim beyaz. Beyaz kediler için en yaygın isim "pamuk." ben böyle yaygın isimler takmak istemiyorum. Aklınıza çok güzel ve yaygın olmayan kedi isimleri gelirse ve önerirseniz güzel olur :)

Kartopu.

Evet, bugünden itibaren aşırı tatlı bir yavru kedim var 🥰🥰 Bembeyaz ve çok masum bir yüzü var. Kedi cins kedi. Bizim bir akrabanın kedisi. Annesinden çok iyi süt emmiş ve 2 aylık. Bize verdiler kediyi. Size bir sorum var, bir kediye bakarken nelere dikkat etmeli? İlk alışma günlerinde ona nasıl davranmalı? Ve onunla nasıl oyun oynarım ve eğlendiririm? Bu arada nazar değer diye resmini atmıyorum :D
Öncelikle sahiplendiğiniz yavrunun hayatını kurtarmış oluyor ve ona güzel bir yuva veriyorsunuz. Bunun için size teşekkür ederim. Yavru kedi bakımı ile ilgili ayrıntılı yazıyı rehberimde yazdım. Ayrıca sormak istedikleriniz için lütfen etiketlemekten çekinmeyin.

Öncelikle sahiplendiğiniz yavrunun hayatını kurtarmış oluyor ve ona güzel bir yuva veriyorsunuz. Bunun için size teşekkür ederim. Yavru kedi bakımı ile ilgili ayrıntılı yazıyı rehberimde yazdım. Ayrıca sormak istedikleriniz için lütfen etiketlemekten çekinmeyin.

Teşekkür ederim :)

Arkadaşlar ufak bir ekleme yapayım. Düşündük, düşündük. Ve en son kedimize "Panki" ismini koyma kararı aldık. Artık onun adı Panki 🥳 🥳

Son düzenleme:

Geri
Yukarı