Çözüldü Yayın yaparken FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dodosavage

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500U with Radeon Vega Mobile GFX 8 GB RAM

Ekran Kartı: AMD Radeon(tm) Vega 8 Graphics.
Arkadaşlar ben normalde 80-85 FPS civarında oyun oynuyorum. Örneğin; Valorant'ta 90ları görüyorum maçta. Minecraft yayını yapıyorum FPS'im 10'lara düşüyor 30FPS'e sabitlenmiyor hiç. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nereden bakabilirim, veya yayın açıkkenmi bakacağım.

MSI Afterburner ile bakabilirsin. Ama bakmaya gerek yok işlemcin çok güçlü değil bu düşüşler normal. Eğer tek kanal RAM kullanıyorsan çift kanal yap. Oyunlarda yüzde 30 performans artışı gösteriyor APU sistemlerde.
Arkadaşlar ben normalde 80-85 FPS civarında oyun oynuyorum. Örneğin; Valorant'ta 90ları görüyorum maçta. Minecraft yayını yapıyorum FPS'im 10'lara düşüyor 30FPS'e sabitlenmiyor hiç. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sisteminizi yazınız.
İşlemci-GPU kullanımı/Sıcaklıklar nasıl?

İşlemci veya GPU tam kullanımdayken alıyorsunuz büyük ihtimalle. İşlemci ve ekran kartınız ne?

İşlemci veya GPU tam kullanımdayken alıyorsunuz büyük ihtimalle. İşlemci ve ekran kartınız ne?
1625498232546.png

1625498306463.png

Buyurun eksik yok sanırım.
Sisteminizi yazınız.
İşlemci-GPU kullanımı/Sıcaklıklar nasıl?
Üstteki cevabımda mevcut.

Nereden bakabilirim, veya yayın açıkkenmi bakacağım.

MSI Afterburner ile bakabilirsin. Ama bakmaya gerek yok işlemcin çok güçlü değil bu düşüşler normal. Eğer tek kanal RAM kullanıyorsan çift kanal yap. Oyunlarda yüzde 30 performans artışı gösteriyor APU sistemlerde.

Çözüm

Yardımların için teşekkürler dostum. İşin sonu gene paraya bakıyor. İyi geceler.

Geri
Yukarı