Yayıncı olmak için gerekenler

newstreamer17

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bir işe heves ettim, ama öyle bir anlık deneyeyim de geçsin hevesi değil. Düşündüm ettim denk getirmeye çalıştım. Yayın yapmaya başlamaya karar verdim. Muhabbetimi zevkli, oyunlardaki yeteneklerimi orta seviye belki bir tık daha üstünde buluyorum. Arkadaş canlısı ve mütevazı olduğumu varsayarım hep. Bu yüzden ekran karşısında olup insanlara hitap etme konusundaki isteğim de kendimi bildim bileli varken neden olmasın diye düşündüm kendi kendime. Öncelikle halihazırda Batman 3'lemesini sıkıntısız oynayabildiğim iyi kötü çok da kaliteli olmayan bir masaüstüm var. Ancak bu PC ile ne kadar gidebilir ki dediğim için yeni almayı düşündüğüm bilgisayar > https://www.hepsiburada.c...r-9fd92ea-pm-HB00000S1DS9. Bilgisi dahilinde olan arkadaşlarıma soruyorum. Tamamen acemi seviyesi için yeni başlayanlar için.
Olmazsa olmaz ekipmanlar nelerdir?
Çift monitör başlangıç için gerekli midir?
Laptopdan yayın yapmak mümkün müdür?
Veya bahsettiğim konularla ilgili herhangi bir bilgi, fikir, görüşe açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun oynamayacaksan o laptoptan yayın yapmak mümkündür. Fakat oyun oynarsan sıkıntı olur. Yayın yapmak için masaüstü bilgisayar daha mantıklı olacaktır.

Olmazsa olmaz ekipmanlar nelerdir?

1- Kamera (olmazsa olmaz değil ama just chatting yapacaksan kameran olması daha güzel olur)
2- Orta düzey bir mikrofon (eğer paran yeterse daha kalitelide alabilirsin ama arkada cızırtı, dip ses olmayan bir mikrofon başlangıç için yeterli olur)

Çift monitör başlangıç için gerekli midir?

Başlangıç için o kadar da gerekli değil. Telefondan bile chate bakabilirsin.

Laptopdan yayın yapmak mümkün müdür?

Evet, mümkün ama biraz zorlanabilirsin. Eğer laptop şart değil ise o paraya masaüstü alabilirsin.

Kamera, mikrofon, yeterli derecede internet, özgüven, geniş oyun yayınları (Yani bir-iki oyunla sınırlı kalma, çeşitli oyunları yayınla.)
Yayında efendi ol, ana-avrat küfür etme. Böyle gidersen gelişebilirsin diye umuyorum.

Yayını falan bilmem de linkteki bilgisayarı almayın, aldırmayın. İki arkadaş aldık o bilgisayarın HDD'li versiyonunu. Kasa, işlemci, ekran kartı bire bir aynıydı. İkimiz de 3 ay sonra iade ettik. Paşa paşa aldılar. Önce benim bilgisayarımın sağ fanı arızalandı. Yaptırdım, bu kez işlemci 99 derecelerde geziyordu tekrar gönderdim ve iade ettim. Sonra arkadaşımın da sağ arka fanı arızalandı. O direkt iade etti.

Daha ucuz, daha performanslı bir bilgisayar önereyim.

Geri
Yukarı