Yayıncı ve YouTuber çekilişleri gerçek mi?

1. ve 3. resimdeki kişileri tanımıyorum ama sahte çekiliş düzenlediği için şuan mahkemesi olan büyük bir sayfa vardı; adını unuttum (gönderisi silinen).
Onun dışında Enes Batur, Çağrı Taner gibi isimler günümüzde ki en büyük sosyal medya hesaplarının bağlı olduğu şirketlerin sahipleri, illegal iş yapamazlar. Geçmişteki 7k TL için Dora 300K+ TL ceza almıştı, oradan hesaplayın; geçmiş olaylar bile bu kadar didik didik edilirken bu kadar çok insanın katıldığı, yüz binlerce TL paranın döndüğü bir olay nasıl sahte olabilir? Devlet buna el atmaz mı sizce?

1. ve 3. resimdeki kişileri tanımıyorum ama sahte çekiliş düzenlediği için şuan mahkemesi olan büyük bir sayfa vardı; adını unuttum (gönderisi silinen).
Onun dışında Enes Batur, Çağrı Taner gibi isimler günümüzde ki en büyük sosyal medya hesaplarının bağlı olduğu şirketlerin sahipleri, illegal iş yapamazlar.
Telefon, bilgisayar, tablet, konsol çekilişini anlarımda araba çekilişini anlayamıyorum.

Telefon, bilgisayar, tablet, konsol çekilişini anlarımda araba çekilişini anlayamıyorum.
İlk zamanlar bana da çok tuhaf geliyordu, telefonlar bile aşırı uçuk geliyordu ama fiyat politikasını ve katılan şirketlerin büyüklüğünü (Çekilişe girmek ve takipçi kazanmak için para veren şirketler yani) görünce bende inandım.

Her gün de araba dağıtılmıyor. Mesela Enes Batur çok takipçiye ulaştığı için yaptı. Milyonlar kazandı 500 bin TL'lik çekiliş yapması gayet normal. Dokunmaz bile ona.
Peki siz bir kişinin takipçilerine Land Rover vermesini nasıl buluyorsunuz? 300bin TL'ye yakın bu aracın fiyatı hatta belki de daha fazla?

Peki siz bir kişinin takipçilerine Land Rover vermesini nasıl buluyorsunuz? 300bin TL'ye yakın bu aracın fiyatı hatta belki de daha fazla?
Bu çekilişlere kaç kişi katılıyor (Takipçi kazanmak için)? 20-50 arası. Çekilişe katılmak için herkes önceden para veriyor, bu 3000 TL de olabiliyor on binlerce TL de. 50 kişinin 50 bin TL verdiğini düşünelim? Büyük çekilişlerde size daha fazla kişiyi takip ettirme nedenleri de bu aslında.

Bu çekilişlere kaç kişi katılıyor (Takipçi kazanmak için)? 20-50 arası. Çekilişe katılmak için herkes önceden para veriyor, bu 3000 TL de olabiliyor on binlerce TL de. 50 kişinin 50 bin TL verdiğini düşünelim? Büyük çekilişlerde size daha fazla kişiyi takip ettirme nedenleri de bu aslında.
Kısacası her şekilde kazanan çekilişi yapan ve reklam verenler. Çekilişe katılanlar ise aynı "hizmet bedava ise ürün biziz" mantığında.
Hiç bir zaman inanmadım, inanmayacağımda bu çekilişlere. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı