Yayıncılık için 4070 sistem önerisi

Kyhrae

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i7 14700K 3.40 Ghz 20 Çekirdek 33MB 1700p 10nm
Ekran Kartı: PALIT Nvidia Geforce RTX4060Ti Jetstream 16GB 128Bit
Anakart: Asrock B760M PG Lightning Intel B760 7200 MHz (OC) DDR5
RAM: G.Skill Trident Z5 RGB Beyaz 32 GB (2x16) 6400 MHz DDR5 CL32
Power Supply: Thermaltake Smart Serisi Bx1 750W 80+ Bronze
Depolama: Samsung 980 PRO NVMe M.2, 1 TB SSD, 7.000 MB/sn Okuma, 5.100 MB/sn Yazma
Kasa: Dragos WarFire 7x Argb Fan USB 3.0
Meslek
Yayıncı & Sosyal Medya İçerik Üretici
Merhaba, bilgisayar toplamaktan fazla anlamam, o yüzden yardımınızı almak istedim. Başlıkta da yazdığı gibi yayıncılık yapıyorum ve bir bilgisayar toplayacağım. Şu an bir işte asgari ücrete çalışıyorum ve henüz birikmiş param yok kredi çekip bir PC alacağım. Halihazırda kullandığım GTX 920MX i5 gen6 bir laptop. Üst düzey bir sistem sahibi olmak ve yayınlarımı da ondan açmak istiyorum. En yüksek ayarlarda Valorant oynarken bir yandan OBS bir yandan Chrome'dan yayın şeyleri açık olabilsin istiyorum. Şu an en düşük ayarlarda 45 FPS alıyorum ve yayını eski 4 GB RAM'li pcmden 720p olarak veriyorum kasa dona. Bu güne kadar yıllarca bekledim ve hiç yoktan Max ayarlarda yayın açıkken 400 500 FPS alabilecek bir işlemci ve kart almak istiyorum.

4070 diye düşündüm. Uyumlu parçaları bilmiyorum. Fiyat konusunda da bir sınırlamam yok kafanıza göre ayarlayabilirsiniz ama şu an birikmiş param olmadığını ve kredi çekeceğimi göz önünde bulundurursanız, 70k da olabilir 40k da ama aynı işi görecekse abartmaya gerek yok diye düşünüyorum. Her artan 10k 1 ay fazladan zor şartlarda çalışmam demek. Duruma göre daha iyi olacağını düşünürseniz 4060 - 4070 Ti veya başka bir kart kullanabiliriz. RTX destekli olmasını istediğim için NVIDIA kartlar belirttim, başka bir NVIDIA kart da olabilir tabii ki. Hepsinin yanında şu an laptop sahibi olduğum için bir de monitör ihtiyacım doğuyor. Fiyata dahil edebiliriz veya ayrı tutabiliriz. FPS türü oyunlar için Curved sorun yaratır mı bilmiyorum o yüzden size bıraktım. Curved veya flat bir de monitör önerisinde bulunursanız tadından yenmez. Ek bilgi: Bluetooth kullanıyorum cihazlarımda modül vs mi alınıyor bilmiyorum, ona da bir el atarsanız çok tatlı olur ^^

Yeni konular

Geri
Yukarı