Yaz Mevsimini Sevmeyip Kış Mevsimini Özleyenler

Bence insanin soguga toleransi cok daha fazla. Vucut sicakligimiz olan 36 dereceden 30 derece daha asagi sicakliklarda kiyafet miyafet idare ediyoruz. Ama hava 40 derece olsun pisiyoruz.

Ayrica yazin insanlar pis kokuyor. Terlemektense usumeyi tercih ederim.

Bir de yagmurlu ya da karli havalarda cok verimli calisiyorum, neden boyle bir sapiklik var bilmiyorum.

Yaz mevsimi bana boş boş gezindiğim ortaokul günlerimi hatırlattığı için sevmiyorum yazları. Anlamsız geliyor. Yaz zaten insanların rahatladığı ayları temsiz eder. Çok anlamlı işler yapılmaz yazın. Anlamlı ve kalıcı işler kışın yapılır çünkü zorludur. Yaz güneşinin asfalta vurduğu ıssız çocukluğumu hatırladım yine. Tatsız bir durum benim için.

Ben de terlemekten nefret ediyorum. Özellikle de bilgisayar başındayken. Yaz, yani sıcak bence insanı mayıştırıyor. Hele yazın açık alanda çalışmak kadar kötü bir şey bence yok. Soğuk beni de daha atak yapıyor. 🙂

Sıcak bunaltıcı hava, bilgisayarın gereksiz ısınması, böcekler ve haşereler, Türkiye'de insanların deodorant kullanmadığı için 3 kat daha fazla kokması bu yüzden kış çok daha güzel bence :)
Özellikle geceleri insan sıcaktan uyuyamıyor. Böcekler de cabası. Benim bir elektrikli şöminem var, kışın soğuğunda eve dönüp, duştan sonra onun karşısında ısınmak ve kahve yudumlarken müzik dinlemek. Kış hemen gelsin ya. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı