Yaz tatilinde nerede çalışıp para kazanabilirim?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Başlıktaki gibi, 14 yaşındayım, şu anda kenarda 100 euro param var, yaz sonuna kadar 8000 9000 TL yapıp elektrikli scooter almak istiyorum.

Tek sıkıntı bacaklarımda problem var, merdiven vs. çıkmakta zorlanıyorum, yere otursam ya da düşsem yardım almadan kalkmam çok zor, o yüzden olduğum bir yerde eğilmeli kalkmalı bir şey olmaması önemli.

Kuyumcu/Gümüşçü tanıdığınız varsa o tür işlere bakabilirsiniz. İnternet kafede çalışmayı da düşünüebilirsiniz fakat 14 yaşında tanıdık olmadan herhangi bir iş bulabilir misiniz emin değilim.

Kuyumcu veya gümüşçüde nasıl bir şey yapacağım?

Esnaf yerlerde belki kasiyer olabilirsin.

Hocam düşündüm ama matematik konusunda cidden çok kötüyüm, ne kadar para üstü vereceğimi falan hep karıştırım diye korkuyorum.

Gümüşçüde çalışan arkadaşım müşterilerin getirdiği kolye vesaire şeyleri temizliyordu. Biraz daha ilerletip orada çalışmaya devam ederseniz daha çok elişi isteyen işleri de size verebilirler. El işi bileklik vesaire de yapabilirsiniz ileride.

Hocam düşündüm ama matematik konusunda cidden çok kötüyüm, ne kadar para üstü vereceğimi falan hep karıştırım diye korkuyorum.

Dostum o zaman en iyi tanış olduğun internet kafe varsa orada yaparsın daha başka aklıma gelmiyor.

Gümüşçüde çalışan arkadaşım müşterilerin getirdiği kolye vesaire şeyleri temizliyordu. Biraz daha ilerletip orada çalışmaya devam ederseniz daha çok elişi isteyen işleri de size verebilirler. El işi bileklik vesaire de yapabilirsiniz ileride.
Teşekkür ederim hocam, düşüneceğim.

Garsonluk tavsiye ederim ;)
14 yaşındayım :D?

Yeni konular

Geri
Yukarı