Yazdığım şiirler nasıl olmuş?

Agah gibi

Hectopat
Sükûnetim bozuluyor Lavinia. Yüreğime atılan bir çift göz, gök yüzünü izlercesine çehreme kısrak bakışlar atıyor. Vücudum ürperiyor Lavinia. Gözleri, adeta bir ayın çehresini andırırcasına uzaklara bakıyor. Korkularım artıyor Lavinia. Karanlıkta insanı ürküten bir kedi misali gözlerin aklımı alıyor. Ve sesim titriyor Lavinia. Bahar ayında açan çiçekleri kıskadıran o gözler, beni meçhule sürüklüyor.

Biraz konuşalım mı Lavinia? Deli devran okyanusların içindeki mercan misali gözlerine neden başkası bakıyor? Biraz yanalım mı Lavinia?
Kış günlerinde yolunu gözlerken bekledigim o durak neden sadece beni yakıyor? Biraz susalım mı Lavinia? Arafta bırakan o bakışlar, neden her daim rüyalarıma giriyor? Ve biraz düşünelim mi Lavinia? İçimde ki sana vurulan bu gözler, neden seni tanımıyor? (düzenlendi)

Gece misali eşsiz Gündüz misali sebepsiz Ruya misali kedersiz Hayatımdın Lavinia. Ay gibi sessiz parlayan Çehreni benden saklayan Düşlerimi toparlayan Sebebimdin Lavinia. İki araba tekerine belki sallamalik tespihe Yüzünde bir buse ile Benden gittin lavinia. Dakikalar sonra bu satırlar Seni görünce ağlarlar Son sözüm budur okurlar Yüreğimden gittin lavinia.

Amatör olduğunun farkındayım ama denemek istedim. Belki bir gün ona veririm diye deftere yazmıştım bu şiirleri. O'nu gördüğüm günden beri çok değiştim. Değişmeyen tek şey veremediğim defter ile hediyeleri oldu.

Dipnot: Son şiirimi sinirlenerek yazdığım için fazla saçmalamışım çok aldırmayın.

Lavinia zaten var, keşke Dilara olsaymış. Şaka bi yana bilen biri direkt çıkarıyor Lavinia şiirini.
Hoşlandığım kadına Özdemir Asafin şiirini okuduğumdan beri benim için lavinia oldu.
Elinize yüreğinize sağlık hocam, genç bir şair için gayet güzel olmuş.
Sağ olun hocam o mertebeye ulaşamak bir hayli zor olsa gerek :)
Şakasız söylüyorum bu kısım efsane diğerleri düz yazı gibi olmuş.
Düz yazı tarzı yazmayı seviyorum genelde teşekkür ederim.
Birkaç cümledeki "ve" bağlacını kaldırın bence ayrıca bazı kısımlar düz yazı gibi kaçmış.
Ben de farkettim düzelteceğim.
Sürekli Lavinia, Lavinia, Lavinia, isimlerini duymak okurken rahatsızlık veriyor. Genel olarak iyi.
Fazla fazla yazmak bana onu hatırlattı ben de çıkar(a)madım :)
Mümkün mertebe güzel yazılamaya çalıştığım şiir.?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı