Yazıcı önerisi

RyugaEmperor

Centipat
Daha fazla  
Reçineli yazıcı mı filamentli mi ve easythreed X1 mi? Yoksa two trees bluer mi? Yoksa toplama mı? Başka yazıcı da önerebilirsiniz. Kıbrıs'ta yaşıyorum en uygununu yazabilirsiniz alternatif olarak.

Bu arada bütçem düşük.

Öncelikle aşağı yukarı bir bütçe belirtin. Ardından da yazıcıyı aldığınızda ne için kullanmak istediğinizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz. :)

Minimum 1500 Max 2.5 3k.

@Salih Gürbüz sosyalden cezalıydım bu arada kıbrısta yaşıyorum.

@Siyah Martı hocam sizi diğer konulardan buldum. Siz çok iyi anlıyormuşsunuz bu konuyu 3d yazıcı bu sosyalde olmasa siz sosyalı bırakacakmışsınzı ben kıbrısta yaşıyorum alternatif ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Teşekkürler ama benim öyle bir iddiam yok. Forumda genelde Ender 3 serisi sahibi kullanıcılar mevcut; ben makinenin klasik hatalarına ve baskı sorunlarına aşinayım sadece.

Benzer fiyatlardaki ürünler için bir şey diyemem ama X1 oyuncaktan hallice duruyor.

Reçine yazıcı ve malzemesi bütçenin çok üstüne çıkar.

TR'de olsan bütçenin üst sınırında ikinci el Ender 3 V2'yi değerlendirebilirdin ama Kıbrıs'da benzer fiyatlardan bulabilir misin bilmiyorum. Globalde Ender 3 serisinin Neo versiyonu çıktı, eskilerin hafif upgradelisi gibi düşünebilirsin. Neolar gelince mevcut ürünler ucuzlarsa ikinci eli de düşebilir ama çok da umutlanma.

Toplamanı önermem.

Ufak bir şey arıyorsan, Ender 2 Pro'yu da araştırabilirsin. Kampanya vb. bir şey denk getirirsen belki bütçenin içine girer.

Son düzenleme:
peki hocam kendim yapabilirmiyim toplamak yerine? @Siyah Martı videolarını gördüm burdada hiç yazıcı yok ama rumda var ve çok pahalı ve pek yazıcı yok ordada ama ben two trees bluer buldum 4000 tl ye 1 paket filament hediye ama satıldı hem ruma geçemem.

DIY 3D printer diye arama yaparsan, bazı tasarımlar için somununa kadar gereken malzelemelerin listesine (BOM) ulaşilirsin ama yapabilir misin ya da maliyeti makul olur mu fikrim yok. Mevcut durumda ikinci el ürün bütçesine sahip olduğun için parça parça alım daha pahalıya mal olabilir, tahminim bu yönde.

Son düzenleme:
peki hocam kendim yapabilirmiyim toplamak yerine? @Siyah Martı videolarını gördüm burdada hiç yazıcı yok ama rumda var ve çok pahalı ve pek yazıcı yok ordada ama ben two trees bluer buldum 4000 tl ye 1 paket filament hediye ama satıldı hem ruma geçemem.
Eğer bulabilirseniz Ender 3 pro veya V2 alın. Eğer bütçenize bunlardan yoksa Two trees bluer V3 p-90 alabilirsiniz. Ben şuan two trees kullanıyorum, memnunum ama memnun olmayan kişilerde var. Bu yüzden Önceliğiniz Ender 3 olsun. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı