Yazılım bilmeden bilgisayar mühendisliği hedeflemek doğru mu?

husoX

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi yanlış anlaşılma olmasın. Amacım yazılım öğrenmeden mühendis olmaya çalışmak değil. Ben şu an 11. sınıf öğrencisiyim. Yazın bilgisayar alacağım ve bilgisayar mühendisliği üzerine okumak istiyorum. Sorun şu ki yaptığım doğru mu emin değilim. Seneye bilgisayar almış olsam bile üniversite sınavına hazırlanacağımdan ekstra zamanım olmayacak. Üniversitede bilgisayar mühendisliği bölümü seçip, öğretilen derslerle kalmayıp kendimi hızlıca geliştirmek istiyorum ama yazılım öğrenmeye üniversitede başlarsam diğerlerine yetişebilir miyim bilmiyorum. Sonuçta öğrenmeye 15 yaşından başlayanlar var. Sadede gelecek olursam, hedefimi değiştirmeli miyim yoksa adamakıllı efor sarf edersem öğrenmeye üniversitede başlasam bile diğerlerine yetişebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Derslerinize çalışın, İngilizcenizi geliştirin. Ana odağınız bu olsun. Girdikten sonra zaten istemeseniz de kafanızı yazılımdan kaldıramayacaksınız. Geç de kalmadınız bir şeye.

İlginizi kaybetmemek adına arkaplanda elbette programlama ile arada uğraşın ama derslerinize ve İngilizcenizi geliştirmenin önüne asla geçmesin.

Geri
Yukarı