Yazılım bilmeden oyun yapılabilir mi?

vonteg

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben C++ öğrenmeye karar verdim, Unreal Engine ile oyun geliştirmek için ama bazı yerlerde gördüğüm şeyler kafamı çok karıştırdı. C++ öğrenerek zamanımı boşa mı harcamış olurum, ya da sadece C++ bilmek yeter mi? Unreal Engine ve C++ haricinde nelerde kendimi geliştirmem gerek? Sizlere sormak istedim.

Merhaba arkadaşlar ben C++ öğrenmeye karar verdim, Unreal Engine ile oyun geliştirmek için ama bazı yerlerde gördüğüm şeyler kafamı çok karıştırdı. C++ öğrenerek zamanımı boşa mı harcamış olurum, ya da sadece C++ bilmek yeter mi? Unreal Engine ve C++ haricinde nelerde kendimi geliştirmem gerek? Sizlere sormak istedim.
Hocam C++ öğrenmek işin cok başı. Ben zamanında öğrendim oyun geliştirmek için. Unreal Enginede kullanilan C++ çok farkli ve anlasilmaz geliyor. Benim size tavsiyem Unreal Engine kullanmaniz ama yazılım yerine blueprint kullanarak. Yazilim kadar ozgur olmasa da akliniza gelen her oyun blueprint sistemi ile yapılabilir. Hem mantığını anlarsiniz hem projeler yaparsiniz.

Artık programlama dilleri öğrenmenin boşa vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. Her şey çok hızlı ilerlediği için sıfırdan başlayan birinin güncele yetişmesi mümkün değil. Kendini hep geride hissedip yıllarını heba edersin. Sadece temeli öğrenip yapay zeka ile kordineli çalışmak hem zamanınızı kurtarır, hem geleceğe yatırım olur. Yapay zekaların çalışma prensibi ve algoritmasını çözdükten sonra bütün programlama dillerine hakim, ortalamanın üstünde bir programcı olabilirsiniz.

Bu şekilde çalışan yabancı bir arkadaşım var. Bütün yapay zeka Tools'larını avucunun içi gibi biliyor. Ofisteki arkadaşları haftada 5 gün çalışırken kendisi 3 gün çalışıyor çünkü işlerini yapay zeka ile 3 günde bitiriyor. Yani ayda ortalama 100 saati boşta kalıyor. Yaratıcılığı ve üretkenliği yüksek biri bu imkanlarla kolayca milyoner olabilir.

Geri
Yukarı