Yazılım diline çalışmaktan çekiniyorum

Deniz w

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 1 yıl önce C# dilini öğrenmeye başlamıştım tabii ki okuldaki dersler falan derken biraz uzun sürmeye başladı sonra bende bir isteksizlik oluştu ve artık canım hiç C# ile ilgili konular öğrenmek istemiyor (sanırım gözümde çok büyütüyorum). Verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır acaba?

C# dilini beklediğin gibi bulamamışsın diyeceğim ama öğrenme aşamasında da çok şey ummaman gerek. Hevesini kırmak istemem ama yazılım "öğreneyim bari" demekle öğrenilmiyor maalesef, tutku ve merak da gerekiyor, bunlar eksikse sende başından bırakman daha iyi olur.

Veya Web Dillerine yönel, HTML & CSS ile başla, daha görsel bir alan olduğu için belki bir şeyleri ortaya çıkarman seni heveslendirebilir.

O isteksizlik gelecektir, normaldir.
Benim çoğu arkadaşım yazılımcı ve hepsi işinden memnun.
O isteksizlik, bilinçaltı gereği geliyor, pes etmemelisin.

Merhaba. Yaklaşık 1 yıl önce C# dilini öğrenmeye başlamıştım tabii ki okuldaki dersler falan derken biraz uzun sürmeye başladı sonra bende bir isteksizlik oluştu ve artık canım hiç C# ile ilgili konular öğrenmek istemiyor (sanırım gözümde çok büyütüyorum). Verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır acaba?

2 yıl önce C# diline başladım zorlukları var uzun kod yazdırıyor ancak öğrenme aşaması için çok güzel bir dil eğer sıkıcı geliyor ise Python gibi basit kısa kodlar ile başlayabilirsin veya hepsini araştır hangi dillerle hangi projeler yapılmış incele içlerinde illaki bende yaparım bunu eğlenceliymiş dediğin illaki çıkacaktır pes etmemelisin öğrenmek hiçbir zaman kolay değildir oyun eşliğinde yazılım öğreten siteleri de deneyebilirsin C# öğrenmek zorunda değilsin.

Eğer ilk dil olarak C# ile başladıysan büyük ihtimalle Python, C gibi bir dile geçmen daha iyi olur genelde yazılımın genel mantığını Python gibi bir dilden öğrenip dilin zorluğunu arttıra arttıra gidilir.

Hocam ben bırakamıyorum C# ı keşke bırakabilseydim bırakabilen varsa bıraksın.

Şimdi herkesin öğrenme hızı farklı eğer anlayıp çok kompleks olmasa da projeler yapabiliyorsan dediklerim senin için geçerli olmaz ama direkt kod yazmakta zorlanan kişilere nispeten İngilizce yazmaya benzeyen Python gibi bir dilden başlanıp daha sonra neredeyse kodunun mantığını anladığın takdirde her dile çevrilebilen C ile devam edip ardından Java olabilir C# olabilir gibi bir dile geçilmesini tavsiye ediyorum.

Şimdi herkesin öğrenme hızı farklı eğer anlayıp çok kompleks olmasa da projeler yapabiliyorsan dediklerim senin için geçerli olmaz ama direkt kod yazmakta zorlanan kişilere nispeten İngilizce yazmaya benzeyen Python gibi bir dilden başlanıp daha sonra neredeyse kodunun mantığını anladığın takdirde her dile çevrilebilen C ile devam edip ardından Java olabilir C# olabilir gibi bir dile geçilmesini tavsiye ediyorum.
Proje yaptığım için bırakamıyorum zaten :))

İngilizce seviyem gayet iyi anlayabiliyorum çok kompleks projelerim var denilemez bir iki adet Console bir o kadar da Asp.net Core projem var ama bir soğukluk var.

Proje yaptığım için bırakamıyorum zaten :))

Belki de sizin gibi projeler yapsam çok severim 🙂

Bırakmayın. Yorulmayın. İzleyin uygulayın. Daha sonra kendi projelerinizi yapın. Bütün yaptıklarınızı GitHub'a commit'leyin. Asla pes etmeyin! Moralinizi bozanlar olabilir. Yılma! Benim çok moralimi bozmak isteyenler oldu ama ben hep direndim. Sizde direniniz.
https://www.youtube.com/@Telusko/playlists
https://www.youtube.com/@Java.Brains
https://www.youtube.com/@B2Tech
https://www.youtube.com/@Kodluyoruz

Yeni konular

Geri
Yukarı