Yazılım mühendisliği için hangi Liseye gidilmeli?

SeloTe

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yazılım mühendisliği hedefliyorum. Gideceğim lise bunu etkiler mi? Yani iyi bir liseye gitmek mi gerekiyor yoksa normal bir Anadolu lisesine gitsek de olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
yani fen lisesi gibi iyi liselerr gerek yokmu diyorsun?
Gerek yok. Hatta açık liseye geç full yazılım yap derim ben. Yazılımcı arayan şirketler hesap makineleri aramıyor. Tecrübeli, projeleri olan insanları arıyor. 3. senende günde 5-6 saat normal derslerine çalışırsın açık liseden, 12'de ise yazılımı arka plana atıp sınava tam hazırlanırsın. İyi bir üniversitede de kendini geliştirip iyi yerlere gelebilirsin bence. Tabii bu dediklerim daha ders çalışma disiplinin yoksa çok uçuk gelecektir. Zaten 1-2 saat ile başlayıp bunu zamanla arttırırsan zor bir iş değil.

Gidebileceğin en yüksek puanlı liseye gitmeye çalış. Yani puanın yetiyorsa fen lisesi, yetmiyorsa Anadolu lisesi. Kötü bir liseye gitmen yazılım mühendisliği okuyamayacağın anlamına gelmez. İyi bir lisede eğitim görmen yazılım mühendisliği bölümünü kazanmana büyük katkı sağlar. LGS'ye çalışıp gidebileceğin en iyi liseye gitmeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı