Yazılım için iyi bir üniversite şart mı?

Yurt dışında yaşıyor olsan başvuru yapacağın 10 firmanın ancak 1-2 tanesi diplomana göz ucuyla bakardı. Dışarıda %90 ne yapabildiğine bakıyorlar. Ama Türkiye'de - benim canım memleketimde diplomaya biraz daha takık insanlar var :) Yani "Diploması olsun, iş yapmasa da olur" kafasında bazı şirket sahipleri.

Bundan ötürü şuan iyi bir üniversite kazanman; senin yararına olacaktır. Önem sırasında, yazılımdan yukarıya koyamazsın; en azından şimdilik. Sen derslerine çalış, 4 senelik üniversite süreci boyunca gayret edip çok şey öğrenebilirsin. Yazılım oldukça basit bir iş - gözünü korkutma.

Ben de iyi bir üniversiteden mezun değilim bu arada :)
Üniversite'de yazılım'dan mezun olduk diyelim, yurtdışına kapağı nasıl atacağız hocam ?

Üniversitede yazılımdan mezun olduk diyelim, yurt dışına kapağı nasıl atacağız hocam?
Açıkçası bu konuda ne bir tecrübem ne de seni yönlendirebilecek seviyede bir bilgim var :(

Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Sanırım derslerime odaklanıp iyi bir üniversite kazanmam gerek.

İyi bir üniversite birçok kapıyı açar.
Ama iyi üniversite okuyorum diye kendini geliştirme sen o diploma da seni bir yere kadar taşır.
Burada bir diğer etken, tanıdık (torpil) etkeni.
Kendini geliştirmek istiyorsan en azından 1 Erasmus şart.
Kendini öyle bir geliştir ki, bir ülkeye mecbur kalma. Her an istediğin ülkeye gidip çalışma imkanın olabilsin.
Ülkemizde hala bazı üniversiteler iyi sayılır, eskisi gibi değil, üniversiteler artık uyduruk akademisyenler mezarlığına çoktan döndü, iyi akademisyenler var mı, var. Ama eskisine nazaran başarılı üniversiteler tamamen yok oldu.
Misal ben şunu duydum Elazığ Üniversitesi çalışanından, BURASI AİLE ÜNİVERSİTESİ, Elazığ Devlet Üniversitesi'dir aslın ama gelinen nokta bu.
Cemaat ve tarikatların ele geçirdiği ve tamamen çağdaş bilimden uzaklaştırdığı üniversiteleri saymıyorum bile.
Gideceğin üniversiteyi iyi araştır bir de barınma olanaklarını.
Bildiğiniz üzere yönetenler üniversite veya lise için yurt yapmıyor, devletin çocuklarını cemaat ve tarikatlara peşkeş çekiyor. Orada kalmasına üstü kapalı bir şekilde sebep oluyor hatta istiyor.
Kısaca iyi bir üniversite oku ama kendini asla bir ülkeye mecbur bırakma.
Başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı