İyi bir üniversite için iyi bir lise şart mı?

AloneLambert

Femtopat
Daha fazla  
8.sınıfım açıkçası şu anlık lisenin bir şeye katkısı olmadığını düşünüyorum şu anlık bayağı geç LGS'ye çalışmak için +350 puan alıp bir Anadolu lisesinde okurum. Orada kendimi geliştirip sabah akşam çalışsam istediğim bir yazılım üniversitesi okuyabilir miyim?

Anadaolu lisesinden tıp kazanan birçok kişi var. Fen lisesine gidip iki yıllık üniversite kazanan var. Yani önemli olan istikrar.

Yani ben istikrarla çalışsam istediğim güzel bir üniversitede okuyabilirim değil mi?

Hayatta başarılı olmak için iyi bir okula gitmen şart değil.

Tabii ki iyi bir okula gitmem şart değil ama iyi bir öğretimde şart hocam.

Biraz kafan çalışıyorsa, geçmişinde çalışma disiplini denen şeyle bir geçmişin varsa, iyi kötü masa başına oturmayı biliyorsan hiç önemli değil.

8.sınıfım açıkçası şu anlık lisenin bir şeye katkısı olmadığını düşünüyorum şu anlık bayağı geç LGS'ye çalışmak için +350 puan alıp bir Anadolu lisesinde okurum. Orada kendimi geliştirip sabah akşam çalışsam istediğim bir yazılım üniversitesi okuyabilir miyim?
Kötü liseler derslerini kötü etkileyebilir ama orta ve ortanın üstü liselerde tamamen sana bağlı. Kötü den kastım 300 puan altı liseler.

Ben lisede menemen gibi çok aşırı kötü bir yerdeydim, kimse bir şey olmaz senden diyordu şimdi özel üniversite de sınıfımdaki tam burslu öğrenci oldum her şey lise değil dostum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı