Yazılım mühendisliği için MacBook Air M.2 alınır mı?

STARK'

Decapat
Daha fazla  
Esenlikler, yazılım mühendisliği için MacBook Air M.2, 16 GB RAM 8/8 -256 SSD versiyonu sıkıntı çıkartır mı? Almayı düşünüyorum ama sizden öneri almak istedim kullanılan programlar (yazılım dilleri) MacOS'de var mıdır bilmiyorum. Bunun yerine Victus'da alabilirim ama onu alırsam taşıma sıkıntısı olacağından korkuyorum. Görüşlerinizi bekliyorum.

Esenlikler, yazılım mühendisliği için MacBook Air M.2, 16 GB RAM 8/8 -256 SSD versiyonu sıkıntı çıkartır mı? Almayı düşünüyorum ama sizden öneri almak istedim kullanılan programlar (yazılım dilleri) MacOS'de var mıdır bilmiyorum. Bunun yerine Victus'da alabilirim ama onu alırsam taşıma sıkıntısı olacağından korkuyorum. Görüşlerinizi bekliyorum.
Macbooklar hakkında bilgim yok ama victus d1042nt kullanıyorum ve taşıma açısından bana sorun yaratmıyor şarjı da 7-8 saat kadar gidiyor normal kullanımda.

MacBook hiçbir şekilde alınmaz. Kesinlikle Victus alın. Victus dediğiniz için alın diyorum ama başka şeylere de bakabilirsiniz yeter ki Mac almayın.
Mac alıyorsanız sadece paranızı harcayacak yer bulamamışsınız demektir. Oyun desen oynaymaz iş desen her şey paralı. Güvenlik adı altında da her şeyi kısıtlıyorlar. Paranızla rezil olmak. 20-30k verip Mac almak yerine RTX 4050 ekran kartlı laptop alın içinde zaten kötü işlemci olmaz. Mac'ten daha iyi iş yapar üstüne bir de oyun oynatır.
Taşıma konusunda pek sorun olacağını sanmam zaten çantaya atıp sırtınızda gezdiriyorsunuz. İlla hafif iş bilgisayarı olsun diyorsanız ASUS zenbooklar güzel, pahalı derseniz HP laptoplar ucuz ve güçlü oluyor. Yeter ki Mac almayın.
Edit: HP Victus 15 RTX 4050 versiyonunu yaklaşık 1.5-2 hafta önce aldım ve çok memnunum taşımada da sıkıntı yaşamadım. Üniversite öğrencisi ve Back-End developerim, oyun konusunda da okul konusunda da iş konusunda da çok iyi cihaz.

Yazılım konusunda mac’ler dışında daha iyi cihazlar yok.Bu kadar açık ve net.Yukardaki arkadaşlar ne yaşıyo bilmiyorum ama sizin sorunuza bir cevap vermemişler.Mac’de ek olarak Swift’de öğrenebilirsiniz -ki Windows’ta öğrenseniz bile uygulamalarınızı yayınlayamazsınız,tek seçeneğiniz mac-.Onun dışında herhangi bir sorun yaşasanız bile parallels ile birçok windows pc’den daha performanslı şekilde mac’inizde Windows kullanabilirsiniz.Pil konusunda Mac’lere en yakın gaming laptop olan Zephyrus G14 kullanıcı olarak söylüyorum(10 saat civarı pil alıyordum),windows’un optimizasyon sorunları,kararsızlığı beni mac’e gitti.Yazılım mühendisi olarak M2 Macbook Air siparişini bu sabah verdim,hiç arkama bile bakmadan saniye düşünmeden verdim bu kararı.1.3KG bir cihaz taşımakla 2Kg bir cihazı taşımak arasında çok fark var gün içinde de.Oyun içinde konsolum var,pc’deki rezil optimizasyonla da uğraşmamış oluyorum,daha uzun süreli kafam rahat oyunları oynayabiliyorum.Yaptığım en iyi seçim oldu diyebilirim.Ki bendeki ürün 1.5KG+10 saat pil veren ve macbook pro inceliğinde,victus gibi kalitesiz plastik kasadan değil metal kasadan oluşan bir üründü ama 6 ayın sonunda artık Windows’un kararsızlığına dayanamadım ve kusursuz bi deneyim adına ve IOS geliştirme için mac’e geçtim.

MacBook hiçbir şekilde alınmaz. Kesinlikle Victus alın. Victus dediğiniz için alın diyorum ama başka şeylere de bakabilirsiniz yeter ki Mac almayın.
Mac alıyorsanız sadece paranızı harcayacak yer bulamamışsınız demektir. Oyun desen oynaymaz iş desen her şey paralı. Güvenlik adı altında da her şeyi kısıtlıyorlar. Paranızla rezil olmak. 20-30k verip Mac almak yerine RTX 4050 ekran kartlı laptop alın içinde zaten kötü işlemci olmaz. Mac'ten daha iyi iş yapar üstüne bir de oyun oynatır.
Taşıma konusunda pek sorun olacağını sanmam zaten çantaya atıp sırtınızda gezdiriyorsunuz. İlla hafif iş bilgisayarı olsun diyorsanız ASUS zenbooklar güzel, pahalı derseniz HP laptoplar ucuz ve güçlü oluyor. Yeter ki Mac almayın.
Edit: HP Victus 15 RTX 4050 versiyonunu yaklaşık 1.5-2 hafta önce aldım ve çok memnunum taşımada da sıkıntı yaşamadım. Üniversite öğrencisi ve Back-End developerim, oyun konusunda da okul konusunda da iş konusunda da çok iyi cihaz.

Yazdıklarına bakarsak hayatında hiç Mac kullanmamışsın ayrıca ister Mac olsun ister Windows ister iOS olsun ister Android bu kadar keskin konuşmak çok sığ. macOS sistemlerde iOS kadar sıkı bir güvenlik politikası yoktur yani lisanssız yazılımlar kullanılabiliyor hatta bunu yapmak Windows'tan çok daha kolay. (Lisansız yazılım kullanmanızı önermem.)

Hem Windows cihazı olan hem de Mac cihazı olan biri olarak bana göre M2 MacBook gayet de alınır. O fiyatta belki daha çok performans veren makine bulursunuz belki ekranı daha iyi olanı da bulursunuz çok sanmam ama belki daha uzun pil performansı veren bilgisayarı da bulursunuz fakat verdiğiniz paraya göre her yönden dengeli ve güzel tasarlanmış her şeyiyle düşünülmüş bir cihaz istiyorsanız MacBook'dan başkası yok. Bana göre bir cihazı kullanmak ancak bu kadar keyifli olabilir klavyesinden hoparlörüne trackpadine ekranına ARM tabanlı işlemcisine kadar çok iyi cihaz. Tasarımında adeta sanat var.

Son olarak Mac'leri seviyorum ama Mac'lerde Windows'larda yerine göre kullanılmalı. İki platformda kendisine göre özelliklerle öne çıkıyor.

Mac kötüleyen arkadaşların konu hakkında en ufak fikri yok, önce ne geliştireceğine karar vermelisin, başlangıç seviyesinde windows ya da linux tabanlı bir işletim sisteminin çok farkı olmayacaktır swift geliştireceksen örneğin mac almak zorundasın, örneğin back end developer olacaksan go java c# istediğin herhangi bir bilgisayarla yazabilirsin yeni başlayan biri için farklar çok minimal olacaktır.

Özetle önce yazılım geliştirmeye başla sonra mac mi pc mi sorusunun cevabını zaten kendin verebiliyor olacaksın.

Mac kötüleyen arkadaşların konu hakkında en ufak fikri yok, önce ne geliştireceğine karar vermelisin, başlangıç seviyesinde Windows'ya da Linux tabanlı bir işletim sisteminin çok farkı olmayacaktır Swift geliştireceksen örneğin Mac almak zorundasın, örneğin back end developer olacaksan GO Java C# istediğin herhangi bir bilgisayarla yazabilirsin yeni başlayan biri için farklar çok minimal olacaktır.

Özetle önce yazılım geliştirmeye başla sonra Mac mi PC mi sorusunun cevabını zaten kendin verebiliyor olacaksın.

Anladım ama dediğim gibi şu an elimin altında hiçbir bilgisayar yok. Yani MacBook Air M.2, Victus'un bazı modelleri ve Lenovo Thinkpad tarzı bilgisayar bakıyorum. Yani amacım şu an için üniversite sınavına çalışmak, web tasarımı, yapay zeka ve mobil uygulamalar geliştirmek olacak. Bunun için hangi platformu seçmeliyim bilemiyorum. Hayatımda hiç macOS kullanmadım ama Windows'da bana hantal geliyor. (10+ deneyimim var) yine de Windows cihazlara da bakıyorum tabii.

Anladım ama dediğim gibi şu an elimin altında hiçbir bilgisayar yok. Yani MacBook Air M.2, Victus'un bazı modelleri ve Lenovo Thinkpad tarzı bilgisayar bakıyorum. Yani amacım şu an için üniversite sınavına çalışmak, web tasarımı, yapay zeka ve mobil uygulamalar geliştirmek olacak. Bunun için hangi platformu seçmeliyim bilemiyorum. Hayatımda hiç macOS kullanmadım ama Windows'da bana hantal geliyor. (10+ deneyimim var) yine de Windows cihazlara da bakıyorum tabii.
Tek bilgisayarın olacak ve yeni başlayacaksan mac almanın bir anlamı yok. Saydığın konular birbirinden çok ayrık konular, fakat hiç birine başlamak için uzay mekiğine ihtiyaç yok, herhangi bir windows laptop işini görecektir.

Tek bilgisayarın olacak ve yeni başlayacaksan mac almanın bir anlamı yok. Saydığın konular birbirinden çok ayrık konular, fakat hiç birine başlamak için uzay mekiğine ihtiyaç yok, herhangi bir windows laptop işini görecektir.
Anladım, Macbook Air ile herhangi bir Windows bilgisayarın fiyat farkı çok az. Durum bu iken mac almak mantıklı geliyor bana. Böyle bir karar verip mac alsam beni yarı yolda bırakır, üzer mi? Bir sorum daha var kusura bakmayın çok uzattım ama benim yerimde siz olsaydınız hangi modeli alırdınız?

Anladım ama dediğim gibi şu an elimin altında hiçbir bilgisayar yok. Yani MacBook Air M.2, Victus'un bazı modelleri ve Lenovo Thinkpad tarzı bilgisayar bakıyorum. Yani amacım şu an için üniversite sınavına çalışmak, web tasarımı, yapay zeka ve mobil uygulamalar geliştirmek olacak. Bunun için hangi platformu seçmeliyim bilemiyorum. Hayatımda hiç macOS kullanmadım ama Windows'ta bana hantal geliyor. (10+ deneyimim var) yine de Windows cihazlara da bakıyorum tabii.

M serisi yongaların içinde dahili yapay zeka üniteleri var ayrıca X code üzerinde Apple'ın yapay zeka kütüphaneleride kullanılabiliyor, yapay zeka konusunda çok fazla bir bilgim yok ama bunları araştırabilirsin.

Geri
Yukarı