Yazılım için MacBook vs eş değer laptop

Makaleler
45
Oyunu yok sayarsak MacBook mu, veya aynı paraya denk gelecek bir laptop daha iyi olur?

Peki normal render işlemleri gibi şeyler hangisi daha iyi yapar?

@The Tribal Chief Apple M serisi işlemciler ile daha iyi yazılım ve Debug etme imkanınız oluyor. Ek olarak video render işlemlerinde de bayağı iyi.

Lakin, Windows üzerinde yazılım geliştirmeniz gerekiyorsa normal bilgisayar alabilirsiniz. Bu tamamen geliştirme alanınıza göre. Daha fazla soru sormak isterseniz sorabilirsiniz. Yardımcı olabilirim, yıllardır bu işi yapıyorum.

@The Tribal Chief veri yedeklemek için diyorsanız eğer ben kendi önemli dosyalarımı bir klasör içinde toplarım.

10 yıllık arşiv yaklaşık 25 GB boyutunda. İçinde sadece kod var. Ne kadar fazla olduğunu anlayabilirsiniz :D

Bu klasörü 4 farklı yerde yedekliyorum ben. Kendi yazdığım yazılım ile yeni dosyalar eskisi ile değiştiriliyor.

Bu şekilde veri kaybı yaşamıyorum.

Depolama olarak diyorsanız direkt en az 500 GB M.2 SSD gerekiyor. Özellikle Visual Studio ve Android Studio gibi yazılımlar diski sömürüyor biraz.

Bu klasörü 4 farklı yerde yedekliyorum ben. Kendi yazdığım yazılım ile yeni dosyalar eskisi ile değiştiriliyor.

Aslında benim fotoğraf gibi önemli verilerim az. Önemli bile değil de neyse.

Ancak yine de yedek alayım diye sadece fotoğraf var. Drive güzel ama alan satın aldığım zaman süreklilik istiyor. Bende mi sizin gibi yapsam acaba? 🤔

Çift USB, telefon ve PC. Bu kadar yeter sanırım. Drive'ı bırakabilirim diye düşünüyorum.

Uzak birine atacaksam internete atar paylaşırım diye düşünüyorum. Peki çift USB, telefon vs PC yeter değil mi?

Gömülü programlamanın ve otomasyonun bazı alanlarında ARM tabanlı işlemciler sorun yaratıyor. Neye göre kullanacaksanız kullanacağınız programların vs. ARM tabanlı işlemcilerle çalışabildiğini doğrulayın.

Aslında benim fotoğraf gibi önemli verilerim az. Önemli bile değil de neyse.

Ancak yine de yedek alayım diye sadece fotoğraf var. Drive güzel ama alan satın aldığım zaman süreklilik istiyor. Bende mi sizin gibi yapsam acaba? 🤔

Çift USB, telefon ve PC. Bu kadar yeter sanırım. Drive'ı bırakabilirim diye düşünüyorum.

Uzak birine atacaksam internete atar paylaşırım diye düşünüyorum. Peki çift USB, telefon vs PC yeter değil mi?
Google Drive'ın data paketleri çok ucuz. Ben Google Drive kullanıyorum.

Google Drive'ın data paketleri çok ucuz. Ben Google Drive kullanıyorum.

Evet, ucuz. Ben de fotoğraflarımı yedekliyorum. Ama alan dolmuyor bile. Ama elimde çift USB var. Burada durmasını daha mantıklı diye düşünüyorum.

@The Tribal Chief birine dosya atarken Google Drive :like:

Yedekleme yaptığınız cihazları gizli değilse nasıl yaptığınızı paylaşır mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı