Hibrit programlama için MacBook gerekli mi?

Mekin

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi benim Lenovo dizüstü bilgisayarım var. Windows işletim sistemli ve React Native öğrenmeye başladım. React'ın mantığı hibrit uygulama geliştirme. Aklıma takılan soru şu: Ben bu Windows sistemli bilgisayarımla mobil uygulama geliştirsem bu uygulama çapraz uygulama olmayacak mı? iOS cihazlarda çalışmayacak mı? iOS cihazlarda kullanılabilmesi için benim uygulamamı MacBook'da geliştirmem mi gerekiyor? Soruyu cevaplayanlar şimdiden teşekkürler🥰

Şimdi benim Lenovo dizüstü bilgisayarım var. Windows işletim sistemli ve React Native öğrenmeye başladım. React'ın mantığı hibrit uygulama geliştirme. Aklıma takılan soru şu: Ben bu Windows sistemli bilgisayarımla mobil uygulama geliştirsem bu uygulama çapraz uygulama olmayacak mı? iOS cihazlarda çalışmayacak mı? iOS cihazlarda kullanılabilmesi için benim uygulamamı MacBook'da geliştirmem mi gerekiyor? Soruyu cevaplayanlar şimdiden teşekkürler🥰
Hocam yanlış olabilirim fakat ben evet gerekiyor diye biliyorum.

Ek olarak sanırım AppStore'da yayınlayabilmen için Mac şart ama bilmiyorum. Ben bizzat ExpoGo'yla Windows'tan kendi iPhone'umu kullanarak uygulama geliştirmiş, APK çıktı alıp manitaya hediye etmiştim.

Apple icin hangi uygulamayi yaparsan yap yayinlamak icin Xcode baglantisi gerektigi icin en nihayetinde Mac olmadan Flutter'da kullansan React Native'de kullansan uygulamayi yayinlamazsin. Yayinlayamayacagin uygulamayi gelistirmek da mantiksiz zaten.

Mac olmadan Flutter'da kullansan React Native'de kullansan uygulamayi yayinlamazsin.
Mac olmadan yayinlayamazsin demekle Mac’in olmadan yayinlayamazsin demek çok farklı. Mac bulursun, etrafta hiç mi Mac’i olan arkadaşı olmaz birinin? Hiç yok ya da istemiyorsun, buyrun:

Mac olmadan yayinlayamazsin demekle Mac’in olmadan yayinlayamazsin demek çok farklı. Mac bulursun, etrafta hiç mi Mac’i olan arkadaşı olmaz birinin? Hiç yok ya da istemiyorsun, buyrun:

Yayinlamayi gectim en ufak guncellemede bile arkadasinin bilgisayarina muhtac olacaksin ne kadar mantikli bir durum? Kaldi ki Cloud gibi Hackintosh sistemler de kullanilabiliyor ama pratikte hicbiri verimli degil. 1000 tane iOS development yapan kisi varsa 1 kisi belki bulursun belki bulamazsin farkli cozumlere yonelen cunku gunun sonunda verimi inanilmaz oranda dusuruyor. Apple bu konuda kati bir sekilde kisitliyor maalesef. Amac React Native veya Flutter alanina yonelmekse zaten para kazanana kadar Windows ve Android tarafinda gelistirme yapilip sonrasinda Mac alarak gelistirme ortamina seviye atlatabilirsin. 2+2 = 4 yazarken Mac'e ihtiyacin yok neticede.

Geri
Yukarı