Yazılım için monitör önerisi

ssnna

Picopat
Daha fazla  
Sizce bu linklerdeki Samsung mu yoksa Philips mi benim için daha uygun olur? Yazılım yapacağım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce bu linklerdeki Samsung mu yoksa Philips mi benim için daha uygun olur? Yazılım yapacağım yardımcı olur musunuz?

İleride grafik tabanlı bir geliştirme yapmayı düşünmüyorsanız en ucuz olanını tercih edebilirsiniz çünkü zaten kodlama metin tabanlı olduğundan bir fark olmayacaktır. Mesela ben Replit uygulamasıyla online olarak bulut tabanlı kodluyorum ve telefon, tablet vs. ekranları çok da önemli değil.

Hayır oyun oynamayacağım ama 75 Hz yine de biraz gözüme az gözüktü bilemedim

Bir yazılımcının dikkat edeceği nokta metin netliğidir. Text Clarity olarak geçer yabancı kaynaklarda. Normalde ıskalamız budur.
Hz ise akıcılıktır. Hareketli nesnenin sunduğu temiz hissiyat.
Mesela baktığınız monitörler birbiriyle rakip değil. Samsung bir nebze yazılıma yardımcı olur. Philips ise hem oyun hem grafikerler için dizayn edilmiştir.

1690882085095.png

Mesela bu bir örnek. Sizin en az 7.0 puanlık metin netliği olan monitör almanız gerek. Bu yüzden alternatif bakabilir miyiz diye soruyorum. 🤔

Bir yazılımcının dikkat edeceği nokta metin netliğidir. Text Clarity olarak geçer yabancı kaynaklarda. Normalde ıskalamız budur.
Hz ise akıcılıktır. Hareketli nesnenin sunduğu temiz hissiyat.
Mesela baktığınız monitörler birbiriyle rakip değil. Samsung bir nebze yazılıma yardımcı olur. Philips ise hem oyun hem grafikerler için dizayn edilmiştir.

Eki Görüntüle 1885073

Mesela bu bir örnek. Sizin en az 7.0 puanlık metin netliği olan monitör almanız gerek. Bu yüzden alternatif bakabilir miyiz diye soruyorum. 🤔
Samsung mu diyorsunuz o zaman alternatif olarak ne olur bilemiyorum

Samsung mu diyorsunuz o zaman alternatif olarak ne olur bilemiyorum

Senden ricam bütçeni belirtirsen alternatif arayacağım.
Sizin gönlünüzden ne geçiyor?
Samsung'u renk kalitesi olarak çok sevmem. MSI, AOC ve ViewSonic genelde önerimdir.
Monitörü sadece yazılım alanı için mi kullanacaksınız? Karma kullanım olacak mı?
Her detay seçimi etkiler.

Senden ricam bütçeni belirtirsen alternatif arayacağım.
Sizin gönlünüzden ne geçiyor?
Samsung'u renk kalitesi olarak çok sevmem. MSI, AOC ve ViewSonic genelde önerimdir.
Monitörü sadece yazılım alanı için mi kullanacaksınız? Karma kullanım olacak mı?
Her detay seçimi etkiler.
Bütçem max 6500 , yazılım ve dizi film izlemek için kullanacağım. Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı