Yazılım için Ubuntu mu kurulmalı?

Ne bilmeden konuşmuşsunuz be arkadaş :/

Hangi araçları kullanacaksınız?
Sistem özellikleriniz neler?
Selamlar görüntü işleme modeli eğiteceğim tensorflow vs kullanacağım gpu ağırlıklı işlemler genel olarak

sistem rtx3070 intel11. seri bir işlemci vardı 64 gbram

Kurabilirsiniz, oldukça yararlı olur, şahsen yıllardır kullanıyorum herhangi bir sıkıntım olmadı.Şu aşamada LTS kurmanızı önermem zira bir geçiş süreci söz konusu, 2022 nisan ayında LTS'in 22.04 versyonu çıkış yapacak o zaman geçiş yaparsanız LTS sürüme, sonrasında LTS'den LTS'e şeklinde devam edersiniz.

Şununla başlarsınız bununla devam edersiniz yorumları çok trajik zira "işletim sisteminden" bahsediyoruz.Genel kullanım tarafında sektörün ortak olarak kabul ettiği sistem => Ubuntu.Server tarafında birden fazla alternatif mevcut.(Ubuntu Server, Debian, Red Hat vs.)

Not: Yarın Ubuntu "21.10" çıkıcak bilginiz olsun.

@cagomago

Son düzenleme:
Selamlar görüntü işleme modeli eğiteceğim TensorFlow vs kullanacağım GPU ağırlıklı işlemler genel olarak.

Sistem RTX3070 Intel11. seri bir işlemci vardı 64 GB RAM.

Şu anda GPU'dan en iyi verimi alabileceğiniz OS Windows. NVIDIA sürücüleri Linux'da çok iyi çalışmıyordu en son. Bence Windows 11 kurun. Yanına WSL veya sanal makine ile Ubuntu kurun.
Ayrıca öyle bir sistemi Windows zorlayamaz. Bir şey yanlış yaptıysanız sistem yavaş çalışır.
Windows'daki bloatları silmeniz için bir araç: GitHub - Fs00/Win10BloatRemover: Configurable CLI tool to easily and aggressively debloat and tweak Windows 10 by removing preinstalled UWP apps, services and more. Originally based on the W10 de-botnet guide made by @adolfintel.

Şu anda GPU'dan en iyi verimi alabileceğiniz OS Windows. NVIDIA sürücüleri Linux'da çok iyi çalışmıyordu en son. Bence Windows 11 kurun. Yanına WSL veya sanal makine ile Ubuntu kurun.
Ayrıca öyle bir sistemi Windows zorlayamaz. Bir şey yanlış yaptıysanız sistem yavaş çalışır.
Windows'daki bloatları silmeniz için bir araç: GitHub - Fs00/Win10BloatRemover: Configurable CLI tool to easily and aggressively debloat and tweak Windows 10 by removing preinstalled UWP apps, services and more. Originally based on the W10 de-botnet guide made by @adolfintel.
Nvidia sürücülerine ihtiyaç olmuyor görüntü işleme yaparken oyun oynarken falan ihtiyaç olur nvidia sürücülerine cuda sürücüsü ubuntuda güzel çalışıyormuş biraz baktım sanal makine ile yanına ubuntu kurup öyle devam etmek mantıksız olacak hardware'I dağıtmaya gerek yok windows yaptığım işlemler sırasında gereksiz güç harcıyor

NVIDIA sürücülerine ihtiyaç olmuyor görüntü işleme yaparken oyun oynarken falan ihtiyaç olur NVIDIA sürücülerine CUDA sürücüsü Ubuntu'da güzel çalışıyormuş biraz baktım sanal makine ile yanına Ubuntu kurup öyle devam etmek mantıksız olacak Hardware'ı dağıtmaya gerek yok Windows yaptığım işlemler sırasında gereksiz güç harcıyor.

CUDA sürücüsü işinizi görüyorsa saf Ubuntu önermem. Fedora, Pop!_OS, veya Manjaro kullanabilirsiniz. Ve ya işinizi görür mü bilmem ama Hackintosh kurabilirsiniz. Ama ekran kartınızı çalışır mı bilmem.

Geri
Yukarı