Yazılım kursları almak mantıklı mı?

PazaniL

Hectopat
Ben Google'den veya YouTube üzerinden JavaScript ve HTML programlama dillerini öğrenmeye çalıştım fakat kafam hiç almadı. Genellikle yazılım ile bilgisi olanlar Udemy'den kurs al diyorlar benim Udemy'den kurs almış olmam YouTube'dan veya Google'dan daha iyi anlatım alacağım veya daha iyi anlayabileceğin anlamına gelir mi bir de forumdan sormak istedim. Detaylı cevaplar beklerim :)

Ben Google'den veya YouTube üzerinden JavaScript ve HTML programlama dillerini öğrenmeye çalıştım fakat kafam hiç almadı. Genellikle yazılım ile bilgisi olanlar Udemy'den kurs al diyorlar benim Udemy'den kurs almış olmam YouTube'dan veya Google'dan daha iyi anlatım alacağım veya daha iyi anlayabileceğin anlamına gelir mi bir de forumdan sormak istedim. Detaylı cevaplar beklerim :)
Devletimizin yaptığı 1 milyon yazılımcı projesine üye olabilirsin. Biraz izlemişliğim var. Pek bir şey öğrendim diyemem.

Udemy bana saçma geliyor.

Ne kadar uğraşırsanız o kadar iyi öğrenirsiniz. Ne kadar örnek yaparsanız, ne kadar proje yaparsanız o kadar iyi öğrenirsiniz. Neden öğrenmek ve hangi alanda çalışmak/proje yapmak istediğinize de karar vermelisiniz.

Kod yazarak veya öğrendiklerinizi uygulayarak gelişirsiniz. Uygulamak ve bir şeyleri başarma hissi sizi geliştirir, bu nedenle önce emekleyerek kod yazmalısınız. Daha sonra bir şeyler eklemek için öğreneceksiniz zaten. Udemy için ise @261538 hocam bedava olan kursları paylaşıyor, onları kovalayabilirsiniz.

Web Odası diye bir kanal vardı en kolay konuyu bile 40 dakikada sindire sindire anlatıyordu. Yeni başlayanlar ve zor gelenler için bulunmaz bir nimet. Oradan HTML, CSS ve JS derslerine göz atabilirsiniz.

Geri
Yukarı