Yazılım kursu önerisi

Demorlius

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 😃
Yazılım hayatına başlamak istiyorum fakat bir kurs gerekli bende buraya yazdım, kaliteli yazılım kursu önerisi alabilir miyim, 8.sınıfa geçeceğim, dil konusunda Java, JavaScript, Python, C# olabilir arkadaşlar, Eskişehir içi olursa daha mükemmel olur, bütçe fark etmez, teşekkürler 👍🏿

Merhaba arkadaşlar, 😃
Yazılım hayatına başlamak istiyorum fakat bir kurs gerekli bende buraya yazdım, kaliteli yazılım kursu önerisi alabilir miyim, 8.sınıfa geçeceğim, dil konusunda Java, JavaScript, Python, C# olabilir arkadaşlar, Eskişehir içi olursa daha mükemmel olur, bütçe fark etmez, teşekkürler 👍🏿
Youtubeda güzel videolar var. Onlar olmaz mı?

Hocam öncelikle çileler diyarına hoş geldiniz diyorum ve herhangi bir eğitime ihtiyaç duymaksızın milyonlarca ücretsiz içerikten yararlanabilirsiniz. Ücretli istiyorsanızda Udemy'den eğitim alabilirsiniz. Size ilk önerim ne yapmak istediğinizi seçmek olacaktır. Aşağıdaki liste uzar gider, siz önce ne yapmak istediğinize karar verirseniz ve hiç bir dil öğrenmeden algoritmanın mantığını kavrarsanız eğitim süreciniz %150 hızlanacaktır.

Seçenekleriniz;
  • Web tasarım ve geliştirme
  • Oyun Geliştirme
  • Gömülü Sistemler
  • Masaüstü Uygulama Geliştirme
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • Siber Güvenlik
  • Veri bilimi-Makine Öğrenmesi-Yapay Zeka

YouTube'da güzel videolar var. Onlar olmaz mı?

Olabilir.

Hocam öncelikle çileler diyarına hoş geldiniz diyorum ve herhangi bir eğitime ihtiyaç duymaksızın milyonlarca ücretsiz içerikten yararlanabilirsiniz. Ücretli istiyorsanızda Udemy'den eğitim alabilirsiniz. Size ilk önerim ne yapmak istediğinizi seçmek olacaktır. Aşağıdaki liste uzar gider, siz önce ne yapmak istediğinize karar verirseniz ve hiçbir dil öğrenmeden algoritmanın mantığını kavrarsanız eğitim süreciniz %150 hızlanacaktır.

Seçenekleriniz;
  • Web tasarım ve geliştirme.
  • Oyun geliştirme.
  • Gömülü sistemler.
  • Masaüstü uygulama geliştirme.
  • Mobil uygulama geliştirme.
  • Siber güvenlik.
  • Veri bilimi-makine öğrenmesi-yapay zeka.

Siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum, babam şimdiden azar azar başlaman iyi olur dedi, JavaScript, Python, C# şu anlık ilgi alanım.

JavaScript, Python, C# şu anlık ilgi alanım.
Eğer bir dahi değilseniz aynı anda birden fazla dil öğrenmeye çalışmayın. Bir dil üzerinde kendinizi geliştirdikten sonra diğerlerine yönelin. Nasıl geliştiğimi anlayacağım diyorsanız ortalama bir düzeyde kompleks uygulamaları rahatça geliştirdiğinizde artık olmuşsunuz demektir. Şu anda size tavsiyem bir dilden daha önemli olan algoritma nedir, ne işe yararı öğrenip bir sorun olduğunda çözümü için zihninizde algoritma oluşturabilecek hale gelmeniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taman, bence Java olur, C# zor gelebiliyor.

Eğer bir dahi değilseniz aynı aynda birden fazla dil öğrenmeye çalışmayın. Bir dil üzerinde kendinizi geliştirdikten sonra diğerlerine yönelin. Nasıl geliştiğimi anlayacağım diyorsanız ortalama bir düzeyde kompleks uygulamaları rahatça geliştirdiğinizde artık olmuşsunuz demektir. Şu anda size tavsiyem bir dilden daha önemli olan algoritma nedir, ne işe yararı öğrenip bir sorun olduğunda çözümü için zihninizde algoritma oluşturabilecek hale gelmeniz.

Udemy'e biraz bakacagım, canlı ders gibi olsa iyi olur.

Temelden başlamak iyidir fakat sektörde bu dillere hakim çok fazla insan var yani çok ihtiyaç olmuyor bu dilleri bilen insanlara ama temel için iyidir tabi. C# ile başlayın. Temel syntaxi öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmekte çok zorlanmazsınız. Bunun yanında JS öğrenmekte faydalı olur. Onun dışında yeni nesil diller React Native, Flutter dillerine yönelmenizi öneririm. Sektörün ihtiyacı şuanda bu yönde.

Eğer bir dahi değilseniz aynı anda birden fazla dil öğrenmeye çalışmayın. Bir dil üzerinde kendinizi geliştirdikten sonra diğerlerine yönelin. Nasıl geliştiğimi anlayacağım diyorsanız ortalama bir düzeyde kompleks uygulamaları rahatça geliştirdiğinizde artık olmuşsunuz demektir. Şu anda size tavsiyem bir dilden daha önemli olan algoritma nedir, ne işe yararı öğrenip bir sorun olduğunda çözümü için zihninizde algoritma oluşturabilecek hale gelmeniz.
Algoritma nedir örnek verir misiniz hocam?

Hocam ben şuana kadar 5 farklı hocanın kursundan yararlandım ve kesinlikle aralarından en faydalısı Murat Yücedağ'ın kurslarıydı. Hocanın dersleri işleyiş biçimi, anlatımı ve ödevlendirmesi mükemmel. Şuana kadar Murat hocadan daha iyisini görmedim. Hem YouTube'da hem de Udemy'de kursları var. Youtube'da ki kursu da güzel ama bence sırf bu kaliteli eğitimleri sunduğu için bile Udemyde ki kurslarını tercih edebilirsiniz. Tabii ki takip edeceğiniz kurs da önemli ama öğrenmek için en önemlisi istikrarlı olabilmek. Yazılım öğrenirken bir yandan da iradenizi geliştirmeye ve bir rutin oturtmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı