Yazılım mühendisi için Monster bilgisayar alınır mı?

Bütçe
15 bin

dilekeda

Centipat
Daha fazla  
Web tasarım, mobil uygulama ve yapay zeka için düşünüyorum. Tavsiye ettiğiniz başka bilgisayarlarda olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Web tasarım, mobil uygulama ve yapay zeka için düşünüyorum. Tavsiye ettiğiniz başka bilgisayarlarda olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Bence alınmaz HP, Casper, Lenovo'nun iyi bilgisayarları var eğer paranız yetiyorsa tabii ki mackbook.
Monster daha çok oyun için alınmalıdır.

Eğer oyun oynamayacaksanız veya CS GO, LoL gibi hafif oyunlar oynayacaksanız kesinlikle Ultrabook tercih edin. Bütçeniz 15 Bin TL demişsiniz ki o fiyat bandında M1 Macbook almanızı tavsiye ederim.

Meslektaş arkadaşım, 2015 senesinde üni'ye girerken aileme yük olmamak için 1400 lira civarına i3 1.9 GHz, 4 GB RAM bir Casper almıştım. Şu an kafamı duvarlara vuruyorum.

İyi bir işlemci + yüksek kapasiteli RAM işini fazlasıyla görecektir.

Android uygulama geliştirmek benim için bir işkence (hâlâ daha öğrenciyim bazı sebepler dolayısıyla eğitimim uzadı), Visual Studio ölüyor, MSSQL kullanıyorum canım çıkıyor, makine öğrenmesine kasım ayında başlamıştım bırakmak zorunda kalmıştım aynı şekilde Unity derslerine katılıp bırakmak zorunda kalmıştım. Niye? Muhteşem bilgisayarım zorlanıyor.

İyi bir iş bulur bulmaz yapacağım ilk şey adam gibi bir bilgisayar almak olacak. SSD taktım yine aynı.

Unutma hızlı işlemci + en az 8 GB RAM.

500 TL daha koyup bu alınabilir eğitim mağazasından alırsanız daha iyi olur.

Bu da olur ama bence Pro modeli daha iyi olur.

Marka model bilemem ama "sadece" yazılım amaçlı alınıyorsa;
-Şarjının uzun süre gitmesine önem verin.
-Sık sık yanınızda taşıma durumunu düşünerek hafif bir ürün alın.
-Yanınızda ekstra klavye taşımamak için klavyesi konforlu bir ürün seçin.
-Ekran boyutunu düşünerek alın, fazla büyük ekranlar ağırlığı ve güç tüketimini arttırırken fazla küçük ekranlar ise kod yazarken kimileri için (örneğin benim için) rahatsız edici oluyor. Benim için ideal laptop 15.6" tir daha küçüklerde rahat edemiyorum, daha büyükleri ise yanımda taşırken rahat edemiyorum. Sende kendin için ideal boyutu bul ona göre ürün ara.
-Son olarak hangi platformlarla çalışacağınızı düşünün, eğer App Store için mobil uygulama falan çıkartacaksanız MacBook sizin için iyi olur, App Store ile işim olmaz diyorsanız daha ucuz olması için başka markalara yönelebilirsiniz.

Geri
Yukarı