Yazılım mühendisliği 2022'de yazılır mı?

koray244

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar. Şu an lise 3 öğrencisiyim ve spor bursundan dolayı %50 burslu yazılım mühendisliği okuyabiliyorum İstanbul'da.
Kendimi geliştirmeyi seven ve saatlerce usanmadan sıkılmadan bilgisayar başında durabilecek biriyim, yazılıma da merakım var.

Size sorum iş imkanları gelecekte nasıl ve yurt dışına çıkmak için denklik gerekiyor mu?
Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüz şartlarında seçmemen hata olur :D ben de yazılım öğrencisiyim. Keşke benim de imkanım olsa %50 burslu yazılım mühendisliği okuyabilmek.

Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar. Şu an lise 3 öğrencisiyim ve spor bursundan dolayı %50 burslu yazılım mühendisliği okuyabiliyorum İstanbul'da.
Kendimi geliştirmeyi seven ve saatlerce usanmadan sıkılmadan bilgisayar başında durabilecek biriyim, yazılıma da merakım var.

Size sorum iş imkanları gelecekte nasıl ve yurt dışına çıkmak için denklik gerekiyor mu?
Şimdiden teşekkürler :)
İsterseniz her meslek yazılır önemli olan istemek
Ha işin gerçeklerini konuşursak şuan da trend bi meslek onu de açık ama mesleği edildikten sonra başarılı olmak gerekiyor

Tavsiyem geleceğin mesleği yazacaksan iyi. Biliyorsun şu zamanlarda bile bilgisayar ve yazılımlar hayatımızın bir kopmaz parçası oldu. O yüzden hayalin varsa çok iyi seçim bir de yabancı dil geliştir yurt dışına da gidersin orada da destek var zaten. Başarılar hayalinpeşindendevam...

Yetenegin varsa yazilir.
Burstan bahsetmissin, merakli oldugunu soylemissin ama en onemlisini soylememissin.
Yetenegin var mi?
Matematik ve fen bilgisi konularinda basariliysan, analitik ve abstrakt dusunebilmekte problemin yoksa yetenegin var demektir.
Yurt disina cikmak icin ya da para kazanmak icin meslek secilmez. Basarili olamazsan para da kazanamazsin, yurt disina da cikamazsin. Elini sallasan kod yazan ortalama insana carpiyor.

Sırf para ve imkanlar için yazılım seçiyorsan, kesinlikle seçme. Her mesleğin bir kullanım amacı var. Sırf parası ve iş alanı az olduğu için seçilen bölümlerde profesyonel olduğunuz vakit, deli paralar kazanıyorsunuz. Bakın yapacağınız işten zevk alın. Yoksa bir ömür o iş çekilmez. Yıpranırsınız. Sevdiğiniz işte profesyonel olmaya çalışın, ondan sonra her imkan gelir. Size diyebileceğim tek söz budur.

Yeni konular

Geri
Yukarı