Yazılım Mühendisliği Hakkında Sorular

eminilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu anda okula geç başladığımdan, Lise 2'ye geçtim. İnşallah gelecekte Yazılım Mühendisliğini tutturmayı hedefliyorum. Size birkaç sorum olacak.

• Yazılımla amatör olarak aram iyidir. Web site falan template kendim düzenleyip yapabiliyorum. Mesleki açıdan çok zor mu ve asosyal yapar mı?
  • En iyi üniversite hangisidir?
  • Genel olarak nasıl sınava çalışmalı, nelere dikkat etmeli, neye ağırlık vermeli?
  • Maaşlar ne alemde?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Şu anda okula geç başladığımdan, Lise 2'ye geçtim. İnşallah gelecekte Yazılım Mühendisliğini tutturmayı hedefliyorum. Size birkaç sorum olacak.

• Yazılımla amatör olarak aram iyidir. Web site falan template kendim düzenleyip yapabiliyorum. Mesleki açıdan çok zor mu ve asosyal yapar mı?
  • En iyi üniversite hangisidir?
  • Genel olarak nasıl sınava çalışmalı, nelere dikkat etmeli, neye ağırlık vermeli?
  • Maaşlar ne alemde?

Teşekkürler.
Liseyi bilişim üzerine bitirdim yazılım mühendisiyle ilgili bilgiliyim şunu söyleyebilirim. Bilgisayar mühendisinden tek farkı elektrik dersi görmemeleri. Yazılım mühendisi genelde website tasarlamaz. Program yazar (C# C++ Java) gibi. Meslek zor çünkü düşünme ve unutmama çok önemli. En iyi üniversite soruyorsan internetteki puanlar göre bakabilirsin. Sınava Matematik-Fen çalışmalısın ve şimdiden çalışmalara başla. Maaş konusu dengesiz çünkü bunları okuyup Burger King'de çalışan da var ayda 10.000Dolar kazanan da var. Kendini geliştirmeyle alakalı bu maaş. İyi çalışmalar...

Hocam, maaşı unutun derim bu sektördeki çoğu kişi freelancer çalışmakta. Template düzenleme işi daha çok web tasarımcıların uğraştığı işler. Ayrıca yazılım değil bilgisayar mühendisliği okuyun, daha kapsamlı öğrenirsiniz.

@Karais @inPijamas

Bilgisayar mühendisi çok tanıdığım var hepsi açıkta neredeyse, önermiyorlar. Yazılım Mühendisliği öneriyor herkes.
Aralarında fark yok. Türkiyede Bilgisayar Mühendisi dalı çok olduğu için Yazılım Mühendisliğini açtılar. Tıpkı Bilişim Sistemleri mühendisliği gibi. Önemli olan kendini geliştirmen. Çünkü elektrik hariç aynı dersleri göreceksin.

Türkiye de yazılım mühendisliğini iyi veren bir kurum yok. Bahçeşehir diyor iseniz, tekrar düşünmenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı